Sandra Fleming Chronicles – Crystal SkullsFor centuries, the legend of the crystal skulls has tempted explorers and adventurers from around the world. Now the race is on to retrieve them from their hiding places on lonely volcanic islands, deep in the snowy mountains of Nepal and the rainforests of the Amazon! Your quest will be dangerous – but not as dangerous as the dark secret you’ll uncover along the way!156,13Mb.

İndirmek için tıklayınız-Click to download
OR / VEYA
İndirmek için tıklayınız-Click to download
Bu Oyunu Paylaşın :
Comment Page :

+ yorum + 38 yorum

2 Haziran 2011 09:45

oyun zevkli benim pc yi bayağı kastı ama idare ediyoruz işte. ayrıca şu an elimde bi vana, ip, kanca ve kürekle kaldım kancayı ipi bi türlü devrik yatan vagon rayın ilerisindeki su kenarındaki zımbırtıya takamıyorum. yardım etmek isteyenlerin yardımı kabul edilir.

2 Haziran 2011 12:32

neyse buldum meğer elimizdeki vanayı sahilde bi boru vardı ona takıp suyu boşaltmamız gerekiyormuş. su boşalınca makara alınıp, suyun kenarındaki aletin soluna makarayı, arka kısımlarına doğru işaret çıkan yere ipi ve daha sonra makarayı taktığımız yerin hemen sağına gibi kancayı takıyormuşuz.
kancayı takınca sağdaki kollar var renkli sırayla onlara tıklayıp suyun içinden sandık çıkartılıp ki kollar yanlış sırayla tıklanınca zaten çalışmıyor, önce sağa vinci çevirip sonra ileri uzatıp en son aşşağıya indiren kol çekilince sandık alınıyo.
sandıktan bir gem ve ingiliz anahtarı alınıp tren raylarının yönünü değiştiren kol sökülüp mağradaki kol olmayan makas değiştirme aletine takılıyo.

2 Haziran 2011 12:48

sağda solda paralar var onları toplayın 5 para 1 hint yapıyo. hintleri idareli kullanın para bulamayınca uzun zaman bekleniyo hintin dolması.

makas değiştirme aletine kolu taktık vagona tıkladık vagon uçurumdan uçtu.
vagonun boşalttığı yerden itemleri alıp bitince 3 adet haritamız oldu.
bu haritalara bakınca tanıdık geliyolar. harita resimleri tam birebir aynı yerlerine tıklayınca kırmızı çarpılı yerleri kürekle kazıyoruz. gem alıyoruz. 1. resim jenaratörün ekranındaki soldaki kulübeyle eşleşti.
2. resim. sahildeki kulübeyle.
3. resim vinçin olduğu ekrandaki tren raylarıyla eşleşti
şmdi 5 gem ve küreğimiz var. ha bu kereği herseferinde kazdığımız yerden almayı unutmayın kendi kendine item kutusuna gelmiyo haspam.

şimdi bi gem sahildeki borudan alınmıştı. 3 tanesi kazdığımız yerlerden valla 5. nerden çıktı anlıyamadım ama asanırım uçuruma yuvarlanan vagonun yerinde itemleri bulurken belki onuda aldık.
şimdi gemleri mağrada duvara takıyoruz.

2 Haziran 2011 12:56

efendim gemler duvara takılınca lavlı yerde taşlar çıktı taşlara basarak ortadaki kırmızı skulu alıyoruz. yanlış taşa basınca taşlar gömülüyo tekrar başlanıyo. ekrana bize yakın en büyük sağdaki taşla başlayıp hep bi ilerdeki bi sola, bi sağa, bi sola, bi sağa şeklinde devam edince skull alınıyo.
anthoni banderas geliyo gözümüze telsizini sokarak prof amcayla konuşuyo. amca nepale gidin diyo. uçakla nepale gidiyoruz. bırrrr karlı yerler.

2 Haziran 2011 13:03

antoniy bize ekran altındaki itemleri bul diyo. itemleri buluyoruz en çokda uçak enkazının olduğu yerde var itemler. bu itemlerle ipli ok fırlatan yay yapıyoruz. burda bi sıralama var sırayla yapmasanın montaj yapılamıyo. önce ana gövde ye yay konuluyo ok sopasına ok ucu ve tüyler takılıyo. ok gövdeye yerleştirilip, kahverengi sap takılıyo sona ip takılıyo. nişan alıp uçurumun karşısına oku atıp karşıya geçiyoruz.

2 Haziran 2011 13:27

sağa geçip oralara bakıyoeuz heykel boyanacak tebeşir lazım. sağa geçiyoruz bikaç tebeşi buluyoruz. tam ayrıntı yazmıycam.
heykel başını yerine takıp bi kuş resimli metal alıyoruz. şimdi bu ilk kapıdan bi kol alıp sağdaki boyanacak heykel önündeki yere takıyoruz. yukardan bişi iniyo. tıklayınca notaların dizilimi yazıyo. EAGDG şekinde.
soldaki yerlerden kapısı buzlu olan yerde sarkıtları bu notaya göre tıklayıp açıyoruz. içerde ayna düzeneği var. bi ayna noksan. ayrıca aslan kafası heykeli de burdan alınmıştı sanırsam.
soldaki dolap gibi şeye tıklayınca içerde fener var ışıklı demekki o ışşığı yansıtıcaz ama ayna noksan. neyse gene sağa gidip buda heykeli olan yerden itemlerden rüzgar gülü alıp soldaki ilk kapının ordaki mekanizmaya takıyoruz. 6 tane silindir var bunları aynı hızla döner hale getireceğiz. bi tanesi durursa olmuyo. devamlı yavaşlayana tıklayarak hepsini aynı süratte çevirmeye devam ettikçe kapı kolları teker teker açılıyo. içerdeyiz itemler bulucaz.

2 Haziran 2011 14:30

buradan BLOWTORC ve PİCTUR aldık. blowtorch la uçak enkazının kapısını açtık. enem itemlerden biskevit aldık. biskeviti sol taraftaki ilk kapıdan içeri girip sol yere yakın tabağa koyduk. biskeviti tabağa koyunca fare geldi. fareye makarayı tıkladık. faroş kaçtı kapı nearındaki buzlu yere makaranın ipliği geldi. tıkladık falan ordaki kırmızı tebeşiri aldık. daha doğrusu burda bi pazıl vardı. fare aynı yerden geçmeden tüm kırmızı tebeşirleri gezecekti ben skip yaptım. kaldı siyah tebeşir.
bu arada arka planda masa üstünde çanta gibi bişi var ona tıkladık o birdlü metali oraya taktık . bi tane daha lazım.
aradık taradık uçakta gene item bulunacak siyah tebeşiride uçaktan alıp boyanacak heykele gittik. PİCTURE heykele yapışmıştı. tebeşirleri yerine koyup sırayla boyamayı bitirip bi sarı metal daha aldık. gene sol taraftaki ilk kapıdaki çanta gibi oyuna gidip bu metalide yerleştirdik. oyunun solunda bi mekanizma var onu aşşağı çekince sağdakiler hareket ediyo ama yanlış dizmişim sonuca ulaşaöadım. neyse sonradan sıralamayı bulduk yukardan aşşğıya soldaki metal yuvarlakları şu şekilde diziyoruz. adam, kuş, bitki, yarım ay. bu dizilişten sonra yayı aşşağıya çekince lotus çiçeği oluşuyo.
lotusu alıp sağ taraftaki buda heykelinin kucağına koyup ayna alıyoruz.
aynayı aynalı odaya gidip tüm aynaları oraya buraya çevirip odada ne kadar fener varsa yanmasını sağlıyoruz. aynalarda düzgün bi sıra yok. gelişigüzel çevirip sanırım 7 yada 8 tane feneri yakıyoruz. işlemi doğru yapınca karşıdaki duvardaki renkli şekil gündeme geliyo onun ortasına tıklıyoruz. ve ordan mavi skull alıp amazona gidiyoruz.

2 Haziran 2011 18:16

oyun güzel arkadaşlar.
fakat ben takıldım. takvim ve telefonun olduğu yerde takıldım. haritaya göre takvimden telefon numarasını bulacaz ama ben bütün ihtimalleri denedim henüz sonuca ulaşamadım.

2 Haziran 2011 18:20

" the trip marked in the calendar can be retraced on the globe"
ing. bilenler bunun çevirisini yaparsanız sevinirim.

2 Haziran 2011 18:57

takvimde işaretlenmiş olan seyahat yerküre üzerinde izlenebilir.

2 Haziran 2011 19:24

teşekkürler sis.:)

2 Haziran 2011 19:30

şii millet çözüyosanız yazmayım ha walk

2 Haziran 2011 23:21

yaa yaz bozom yaz.ben daha yeni başlıycam

3 Haziran 2011 00:32

amazondayız itemleri bulup çadır kurduk. çadırın içnden itemlerden büyüteç aldık. sağda solda dağınık taşları bulup ekran sağındaki duvarda pazıl yapıldı. hayır yapılamadı bu bir kapı açma pazılı sol köşedeki taşa bişi yapılmıyo. şimdilik bıraktık.
sola gidip iskeleden tahtaları toplayıp yerlerine yerleştirdik. buda olmadı çivi istiyo.
iskeleli ekranda sağdan gidip itemleri topladık. itemlerden bulduğumuz buruşuk kağıdı bi alt ekranda arı kovanına yanaşıp ağaç altına bırakıp büyüteçle yaktık. tabi yakarken bişiler yapılıyo bir oyun var ben skipledim. çünki pc kastığından bu tip sahnelerde mausum yürümüyo bende mecbur skip yapıyorum.
arılar kaçtı kovan yanından tirbişonu alıp aşşağı sağdaki fıçı tapası açılıp çekiç alınıyor.

3 Haziran 2011 00:38

o jeneratör alanındaki türbin puzzle çözümü.

http://i55.tinypic.com/de4os8.jpg

3 Haziran 2011 00:40

çekiçle kapı açma pazılında ki taş kırılıyor kapı açılınca kuyu buda heykeli taş anıt olan yere geliyoruz.
kuyu kenarından koltuk deyneği alıyoruz. burada kuyu ya kol lazım.
büyük taş anıtın dibinde prof. haroldun notunu okuyoruz.
kırık buda heykelinin parçalarını yeniden dizayn edip eline tası verip suyu akıttırıyoruz.
burdan bi FİGURİN alıyoruz.
sağ ilerde tapınakta farkbulma oyunu oynuyoruz.
buluntmaçata aldık.
burdan çıkıp gene iskeleye gidince bi timsah peydahlanmış onun ağzına koltuk deyneğini tıkıştırıp sağ tarafa gidip item bulmaca yapıyoruz.
wheststone alıp bunu timsahın sağındaki alete takıp maçatayı bilevliyoruz.
burdan çıkıp arıkovanı olan ekranın en sağına gidip rölyeflerin olduğu yerde sarmaşıkları kesiyoruz. tabi ben gene kesemiyorum skip yaptım. burdan 2. FİGURİNİ alıyoruz.
çadıra gelip gene item bulmaca yapıp bir kutu çivi alıyoruz.

3 Haziran 2011 01:31

iskeleye gelip çivileri çakıyoruz.
tekneye tıklıyoruz. geldiğimiz yerde item bulmaca yapıp donu güzel amca konuştuktan sonra 2. item bulmaca yapıyoruz.
profun mektubunu okuyoruz. sağdaki muzları alıca ama nasıl. soldan ileri maymunlu yere gelip sağdan merdiven alıp muzu almaya gidiyoruz.
bune ya yapışkan çiçekler elimizi verdik kolumuzu alamadık. neysem gene skip yapıp muzu alıp maymunlu yere geliyoruz. sağda taşa muzları yerleştiriyoruz. kırmızıyuvarlaklara muzu doğru sırada yerleştirirsek maymun muzları yedikçe soldaki mekanima aşşağıya iniyor ve SUN DİSK alıyoruz.
iskeleden pokerle timsahın arkalarına doğru mavi diamondlu kafesi alıyoruz. hakkat ya ben bu pokeri nerden almıştım yazmayı unutmuşum.
neyse bu kafesten taşı çıkarmak için kafesi koltuk değneğini alıp timsahın ağzına tıkıştırıyoruz. kafes kırılıyo taş alınmadan önce yeniden koltuk değneği timsahın ağzına yerleştiriliyo.

3 Haziran 2011 01:33

pramitin olduğu ekrandan bi önceki kuyulu yerde kuş yuvasının yanındaki kütüğü maçata ile paralıyoruz taki termitler ortaya çıkana kadar. kuş termitler uçunca yuva etrafındaki wheli alıp kuyuya takıyoruz. kuyudan 2. mavi diamondu alıp piramitteki yerlerine yerleştiriyoruz.

3 Haziran 2011 07:48

diamondlar yerleşince alt kısımlarında açılan yerlere figurinleri koyup birebir freskteki gibi aynı şekli verdiriyoruz. şekil tamam olunca mavi bir ışşık çıkıp pramitin üst kısmındaki yeri de aydınlatıyor. buraya sundiski koyunca kapı açılıyor.
burada item bulmaca yapıp sonlarda balyozla duvarkırılıp alınan kamçı ile solda asılı uzak anahtar alınıp sol alttaki kutu açılıyor.
kutudan çıkan maymun göz yerleri yerine takılınca açılan yerden yeşil skuull alınıyor. şmdi yeni yere gidiyoruz. müzeye.

3 Haziran 2011 07:55

müzedeyiz. sağda siyah kedi heykelinden STAFF alıyoruz.
şövalye zırhından WHİP alıp ortadaki sfenk kadının ellerine takıyoruz. kapak açılınca SWORD alınıp şövalye zırhına takıyoruz. NOSE alıyoruz.
siyah kedi heykelinden göz alıyoruz. zırhın sol arkasında ki kapıdan AWL ve paper alıyoruz.
paperi sol kapının altından itip yukarı kısımda awl ile bi göz daha çıkarıp kağıdın üstüne düşürüyoruz. kağıdı çekince 2 gözümüz oluyo. nose ve gözleri dinazor kemiklerinin altındaki kurukafaya takıp anahtar alıyoruz.

3 Haziran 2011 08:00

anahtarla sağ kapı açılıp koltuk ve yerden kitap alıyoruz.
masanın üstünde takvim var bu takvimde bazı sayfalarda sadece tarih bazılarında da şehir adı yazıyor.
kürede de birebir bu şehir adları yazıyor amaç doğru sıralama ile takvim sayfalarında adı geçen şehir isimlerinin kürede ki aynısını bulup ışşığını yakmak.
1.caire,15 istanbul,3 macca,8 nijerya,,14 brezilya ve 25 mapito sıralamasıyla ışşıklar yakılınca küre kapağı açılıyor kapı kolu alınıyor.

3 Haziran 2011 08:06

kapıkolu soldaki kapıya takılıp içerde item bulmaca oynanıyor.
en sonunda gazete makinasından gazete almak için sağdaki duvar telefonunun altında yazan 552235 numarası sağ odada kürenin yanındaki telefona giriliyor.
tekrar sol odaya gelinince duvar telefonunu para alma deliğinden para alınıp gazete alınıyor.
burdan aynı zamanda item bulmaca sonucu 3. kitabta alınıyor.
sağ odaya gidip kitaplar yerleştiriliyor. ancak istenilen bi şekil var o yapılacak. olmassa skip yapılıyo.
kitaplar tamamlanınca dolap açılıyo arkaısndan prof amcamız çıkıyo. silah falan çekiyo, kahraman tom kamçısı ile silahı şeyediyo sona bu tom zamparalık yapmak için sahilde yatarken yanındaki hatun gazete okuyo. eneeee prof amcanın resmi var hapiste kendüleri vede filim bitiyo.
neyse ben hala bu adamın derdi neydi neden hapse düştü anlıyamadım ama neyse hoş oyundu.

3 Haziran 2011 14:17

teşekkürler bozo emeğine sağlık.
ben de takvim harita yardımı ile telefonu tuşlayacam diye ne uğraştım ya:)

3 Haziran 2011 21:44

hemen yazmasanız yorumlrı. zaten burda da yazıyor, diğr oyuncuların çözümü kendilerinin bulmak isteyebileceğini düşünün, diye. İnsan ister itemz bakıyor, bu da oyunun tdını kaçırıyor. Yine de ellerinize sağlık ne diyeyim.

3 Haziran 2011 22:47

bozo eline sağlık.takıldığım yerde kurtardın beni.

beymuf,
walkthrough linki hemen vermeyin yazıyor çözümü yapmayın ve yazmayın yazmıyor.

5 Haziran 2011 09:41

arkadaşlar anlaşıldığı kadarıyla oyunun en başınıda yazmak gerekti. bu nedenle 2. yoruma kadar olan kısımları ayrıntısı ile yazıyorum.
sahilde yerden balık alıp sandalda orta tahtaya bırakılıp yengeç balığa gidince elektirik tape alınıyor.
jenaratör olan ekrandan stellwell alınıyor. bu arada not almayı unutmuşum ama sağdan soldan bazı kağıtlar toplanıp elevatörün sağındaki panoya tıklanıp düzenleniyor. bu jenaratörün çalıştırılma prosedürü.

5 Haziran 2011 09:53

jenaratör ekranında sağda sandıktan shovel alınıyor.
sahilde uzun boruya yanaşılıp bakılıyor 7xx yazıyor.
jenaratör ekranının solundaki yerde gaz tankı var ordada xx2 yazıyor.
burda devrilmiş küçük vagon kürekle kazılıp CRANK alınıyor.
jenaratör ekranında şifre isteyen yerden empty bidon alınıyor.
bidon gaz tankından dolduruluyor.
gaz tankı ekranında sağ arkada su kenarında küçük vinç var orda da x3x yazıyor. yani şifre 732 oluyor.
şifre isteyen yere şifre girilip FUSE alınıyor. sol düğme rakamları değiştiriyor, sağ düğme hangi yeri numaralıycaksak ona götürüyor.
fuse jenaratörün sağında delikli kapak alınıp oraya takılıyo.
gaz soldaki hunili yere boşaltılıyo. crank ise orta aşşağıda ki yere takılıp çekiliyo. şöyle hareketlenme oluyo ama düğmeler hala aktif değil.
şifre isteyen yerin ön kısmında bi boru düzenleme oyunu var o yapılınca jenaratör düğmeleri aktif oluyo. sırayla panodaki kağıttaki şekillere tıklanıyo.
tam birebir şekilleri söyliyemiycem ama benzettiklerime göre sıralıyorum.
pervane, noktalı uzun silindir, termometre benzeri şekil,tartı ve kırmızı düğme.
şimdi jenaratör çalıştı. sağda elevatörün orda yere doğru kıvılcımlar çıkıyor.
buraya yanaşıp kopuk kabloları görüyoruz.
önce her kabloyu aynı renklere tıklıyarak uçuca birleştirip sona bantlıyoruz. az üstte düğmeye basınca kapı açılıyor. mağra gibi yerdeyiz.

5 Haziran 2011 10:00

burda item bulmaca yapıyoruz. item bulurken elimize yapışan kazmyı sandığın üstünde sarkıt gibi şeylere tıklıyoruz. bitanesi düşüp sandığı parçalıyor. sandıktan valve alıyoruz.
bulduğumuz tilesler karşı duvara tıklanıyor. burdaki resmi yapmaya çalışıyoruz. ben skip yaptım. işlem sonucu buraya 5 adet gem lazım olduğu anlaşılıyor.
stellwelli tekeri kırık vagona takıyoruz.
mağranın arka taraflarına gidip lavların olduğu ekrandan rope alıyoruz.
sahile gidip vanayı boruya takıp reel alıyoruz.
reel alınca arkadaki kulübe aktif oluyor. item bulmaca yaparken elimize dart oku yapışıyor onu şöle bir ekranın alt kısmında dolaştırınca menzil işareti çıkıyor. işareti dart tahtasının üstüne getirince ancak dart tahtaya saplanıyo ve tahta alınıyo.
ekranın altlarında doğru enlemesine uzanan tahtaya parelel bıçak gene elimize yapışıyo. onunlada kancayı kesip alıyoruz.

5 Haziran 2011 10:06

şimdi küçük vinçe gidip vinçe önce sol üstte ileri uzanmış demirin üstüne reeli takıp, arkadaki makara gibi yere ipi takıyoruz. ipin ucu suya doğru sarkıyor orayada kancayı takıp kolları sırasıyla; mavi,kırmızı, sarı ve tekrar mavi şeklinde tıklatınca vinç sudan bi kutu çıkarıyor.
burdan WRENCH ve mor gem alıyoruz.
wrenc ile ekran önündeki makas değiştirme aletinin somonunu söküp SWİCH alıyoruz.
swichi mağrada küçük vagonun önündeki diğer makas değiştirmeye takıp kolu çekiyoruz.
vagona tıklıyoruz. vagon yürüyo ve uçurumda düşüyo.
vagonun boşalttığı alanda gene item bulmaca oynayıp yellow gem ve 3 adet resim harita alıyoruz. gerisini yazmıştım zaten.

5 Haziran 2011 15:55

3 mücevher bulmuştum önce bunlrı bir takayım dedim kürek de kayboldu napıcam şimdi

5 Haziran 2011 16:21

herhangi bi yeri kazdıysan ki 3 mücevher diyosun kazdığın yerdedir kürek. küreğin işi bitince kendi kendine inventorye dönmüyor. herseferinde senin alman gerekiyor.
beymuf bu durumda jeneratörü falan çalıştırıp. kancayı ipi falan buldun demektir. geçtiğine sevindim.

5 Haziran 2011 20:10

sayende bozo başta söylediklerimi geri aldım gerçeken yardımsız olmazmış:)gece de anon jeneratörü falan çözdüren oydu

5 Haziran 2011 20:45

ve nepaldyimm şükür bozoya:))

5 Haziran 2011 22:45

aynalardan gına geldi bir fener kaldı bir türlü yakamadım ara verdim

25 Haziran 2011 10:08

bozom, ellerine ve beynine sağlık. takıldığım yerlerde burada olduğunu bilmek çok güzeldi.

21 Eylül 2011 23:11

biraz geç yazdım belkide ama yinede çok teşekkürler Bozo,yazdıkların ilaç gibi geldi oyunda bana düşük mb diye kötü ve kısa olacağını düşünmüştüm ama gayet güzeldi ve yeterince uzundu oyunu çok beğendim.dialogları çabuk geçmeye çalışsamda sonunda bir aile trajedisine dahil olmaktan kendimi alamadım.yinede filmin sonunu söyleyip heycanını kaçırtmiym :D

11 Eylül 2012 16:55

Arşiv taramam esnasında yakaladığım güzel bi oyun, tavsiye edilir efem :)

12 Eylül 2012 16:13

evet bu oyun güzelliği bir yana, birde zordur.her fırsatta resimli walk ihtiyacı doğar ve puzzle'loar da çok babadır valla oynayın !

Yorum Gönder

Eğer bu sitede oyun oynuyorsanız lütfen ip uçlarını çözümleri yoruma yazarak diğer oyuncularla paylaşınız.Bu sitenin kuruluş amacı ilk türkçe HOG veya ADV oyunların çözümünün paylaşımla yapılabileceği site olmasıdır.Lütfen yeni oynanmaya başlanmış bir oyun için hemen walkthrough linki yazmadan önce,diğer oyuncuların çözümü kendilerinin bulmak isteyebileceğini düşünün.

Lütfen kırık linkleri oyunun tam adını veya sitedeki linkini de ekleyerek BURAYA tıklayarak maille bildiriniz

PLEASE DO NOT POST SPAM COMMENTS

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2009-2012. walkthrough,hiddenobject games,solutions - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template