The Lost City of MalathedraEfsaneye göre bir zamanlar yaşamış olan kayıp şehir Malathedranın insanları sonsuz yaşamın sırrını keşfetmişlerdir.yüzyıllar sonra bile bu şehrin maceracılar tarafından aranması ölümsüzlüğe ulaşma isteğidir.Tarihçi Jonathan Wolfe da bu arayışa girmiş insanlardan biridir.Kızı Rebecca rolünde ölümsüzlüğü ararken kaybolan babasını arıyorsunuz.198 MB
Who wants to live forever? Nobody, really, according to the The Lost City of Malathedra, the debut adventure from independent developer Ethereal Darkness. According to this game, an ancient civilisation once discovered the secret of eternal life, but as one of the characters puts it, there’s a reason why lost civilisations are lost. Nevertheless, immortality is a tempting prospect, and fortune hunters have been after the key to Malathedra for many years. Historian Jonathan Wolfe is among those who have long sought the eponymous lost city, and just as he’s on the verge of a momentous discovery, enter the player in the role of his daughter Rebecca. Also a doctor of history, Rebecca is determined to pursue the goal of her father by following in his footsteps. As a scenario, this search for a long-hidden civilisation and its forbidden secrets sounds like it could prove exciting, if not groundbreaking.198 MB

you need directx to be updated, go to the game directory, find the folder "redist" there is directx update , install and try again.
Eğer siyah ekran alırsanız direct x sürümünü güncellemeniz gerekmektedir.Oyu n klasörü içindeki "redist" klasöründen yükleyebilirsiniz.
Oyunu açtığınızda eğer eksik dll dosyası uyarısı alırsanız BURADAKİ adresden eksik dll dosyasını tam adı ile aratın ve indirip oyunun kurulu olduğu klasör içine çıkartın.


İndirmek için tıklayınız-Click to download
Veya
İndirmek için tıklayınız-Click to download
Bu Oyunu Paylaşın :
Comment Page :

+ yorum + 14 yorum

13 Ocak 2010 14:54

teşekkürler sis:)

selden
13 Ocak 2010 16:02

oyun bombardımına tutulduk.Çok teşekkürler.

13 Ocak 2010 18:33

oyun güzele benziyor arkadaşlar:)
ingilizce bilenlerle oynarsak daha iyi olacak.
-oyunun ilk ekranında ormandayız.mağaranın girişi parmaklıklarla kapalı.
-mağaranın girişinde,sağında ve solunda bulunan çalılıkları el işareti ile tıkladık.altından kare metaller çıktı.
-bize göre soldakinin üstüne,adam çıkabiliyor.
-ağaçlar arsındaki siyah kutuyu,gene el işareti ile aldım.

13 Ocak 2010 18:38

-bie göre soldaki ağacı,el işareti ile tıklayınca ,ağaç sallanıyor ve hindistan cavizi düşüyor yere.
-hindistan cevizini da el işaretine tıklayarak alıyoruz.
-sanırım,çalııklarun altındaki kare siyah taşlara,elimizdeki siyah kutu ve hindistan cevizini koyacağız.ağırlık olsun diye.

13 Ocak 2010 18:43

-ağaca 4 kez daha tıkladım el işareti ile,her seferinde hindistan cevizi düştü aşağıya ve el işareti ile onlarıda aldım.
-ama elimdekileri yerlerine koyamıyorum:(((

13 Ocak 2010 19:04

-mausenin sağıyla tıklayınca,inventory çıkıyor.onunla istediğimiz nesneyi alıp kullanabiliyoruz.
-sağ ve soldaki yerdeki siyah kare taşlara,hindistan cevizi ve siyah kayayı koydum.

13 Ocak 2010 19:08

mağaranın kapısını açamıyorum.
-hindistan cevizi ve siyah kayayı yer değiştirdim.gene açılmadı.
oynayan yok mu benden başka?

13 Ocak 2010 19:26

hadi bakalım bende başlayım :)))

13 Ocak 2010 19:49

aaa bune biçim oyun :DDD

13 Ocak 2010 22:48

Öncelikle oyun tutorial yani oyunun oynanış şeklini öğrenmek için bir ufak bir bölüm konmuş. Babaanne sen orda takılmışsın.
-Şimdi yukarda anlatılanlar yapıldıktan sonra, taş ve hindistan cevizi birlikte sağ taraftaki kare manivelaya konur ve sonra biz soldakine gelerek ağırlığımız yoluyla kapıyı açarız ve içeri gireriz.
-Burda bir ürkütücü mağara var, ortada daire şeklinde bir çeşit kapak var ama açamıyoruz. Açmak için sırayla 4 köşedeki ses cihazını hızlı bir şekilde çalıştırarak yukardaki kaya sarkaç itinayla düşürülüp, kapağı imha edilmeli.Yaptıktan sonra Kapağın altındaki merdivenlerden aşağı ineriz.
-Çeşitli ışık saçan kristallerin olduğu bir mağaraya geliyoruz. Kristaller dokunduğumuzda ya ışık saçıyor yada saçmıyor. Ben burda çeşitli kompinasyonlar deneyerek buldum. Belirgin bir kombinasyon yok o yüzden sürekli denemeketen başka çare yok. Kapı açıldığında içeri giriyoruz ve hazine odasını buluyoruz. Akabinde bu hazırlık bölümü bitmiş oluyor. Menüde Newgame'de Skip Previous olucak, onu seçip asıl oyuna başlıyoruz.

13 Ocak 2010 23:17

- Şimdi bir adada oyuna başlıyoruz, Burdaki amacımız babamızı bulmak. Ada büyük bir yer ve her yeri dolaşmamız ve insanlarla konuşup bilgi almamız gerek. Öncelikle başladığımız yerdeki dükkanları tek tek gezin, ve herkesle konuşup babanızı sorun. Sağ tarafta kafayı hafiften sıyırmış, dinamit satan bir amcamız var. ilerde büyük ihtimal ondan dinamit alıcaz ancak şimdilik burayı pas geçebilirsiniz. Sağdan devam edince bir sanat dükkanı var. Bu abla babamızı tanıyor. Yardım olarak adanın haritasını veriyor. Sorucak bütün soruları sorduktan sonra geri dönüp bu sefer soldan devam etmeye başlıyoruz. Babamızın kaldığı motele geliyouz. Burda sormamız gereken soruları sorduktan sonra, kadın odaya çıkabilmemiz için bizden para istiyor, bizde veriyoruz (inventory'de paramız mevcut) sonra diğer yandaki kapıdan odaya çıkıyoruz. Sağolsun babamız temiz bir oda bırakmış , etrafı inceliyoruz masada bağzı kağıtlar var okuyup bağzı konularda bilgi ediniyouz. Motelden çıktıktan sonra yine soldan devam. Bu sefer define haritası satan bir yere geliyoruz. Burdada konuşmalarımızı yaptıktan sonra solda yerde boş kırmızı mürekkep kavanozu buluyoruz. İlerde doldurmak üzere alıyoruz. Tezgahta kumar makinesi var isterseniz oynaya bilirsiniz, ancak ne kadar oynasakda bi sonuç çıkmıyor belki ilerde bir işe yarayacak. Dükkandan çıktıktan sonra başladığımız noktaya dönüp bu sefer yukarıdaki yoldan devam ediyoruz. Ada etrafında turlamaya başlıyoruz.

14 Ocak 2010 00:20

SanBlackDragon;çok teşekkür ederim.
nasıl kızıyorum kendime,ben nasıl düşünemedim aynı kareye koymayı itemleri diye:(((
mağaradayım şimdi.

14 Ocak 2010 00:25

- Adanın kuşbakışı görüntüsü çıkıyor, Sırasıyla West Beach (Batı Plajı) , Shady Lake (Shady Gölü) , Bongo Beach (Bongo Plajı) , Lake Luna (Luna Gölü) , Ruins (Harabeler) ve şu anda bulunduğumuz yer olan Port Placid (Placid Limanı) yer almakta. Batı Plajına gidip Bob'la konuşun, Bob Bıçağını kaybetmiş bizden yardım istiyor, Bizde hayır demiyoruz tabi, etrafa bakınırken bir kum tepeciği sol tarafta görünüyor fakat elimizde alet erdevat olmadığında bişey yapamıyoruz. Yolumuza devam edip, Shady gölüne gidiyoruz, Hemen sağımızda kırmızı meyveleri olan bir çalılık var ordan o kırmızı meyvelerden bir tutam alıyoruz. Boş mürekkem kutusunun içine koyup istediğimiz şeyi elde ediyoruz. İleri gittiğimizde bir ev var. Fakat kapısı kitli içeri giremiyoruz. Sonra tekrar yola devam edip Bongo Plajına geliyoruz. Burda bir balığa dans ettiren bir hintliyle, defineciye rastlıyoruz. ikisiyle konuştuktan sonra soldaki TİKİ Bar'a geliyoruz. Garson uyanmıyor bizde itelemek zorunda kalıyoruzki Bar yerle bir oluyor. Ordan bir bambu parçası alıyoruz. Placid Limanına geri dönüp Define haritası satıcısına mürekkebi veriyoruz, Bizim elimizdeki haritayıda istiyor, veriyoruz. Dükkandan çıkıp devam ettiğimizde soldaki motelin girişinde küllük var. Küllüğün hemen yanında kibrit var onuda alıyoruz. Tekrar yolumuza devam ettiğimizde ise Harabelere geliyoruz. Girişte lamba var alıyoruz ve yola devam ediyoruz. Duvara gittiğimizde duvarda bir terslik fark ediyoruz, sanki duvarın arkasında bir şey var, Dinamitle havaya uçurulması gerek büyük ihtimal. İşte benim takıldığım yerde burası bi türlü mağarayı terk edemiyorum. Bişeyi kaçırıyorum ama ne bilmiyorum.

25 Ocak 2010 16:21

Sherlock'u oynayamayınca buna başladım, seveceğim galiba fena oyun değil ve kolay gibi görünüyor... Tabi en baştayım.. ancak 4 sütünlu alandan aşağıya indim.

Yorum Gönder

Eğer bu sitede oyun oynuyorsanız lütfen ip uçlarını çözümleri yoruma yazarak diğer oyuncularla paylaşınız.Bu sitenin kuruluş amacı ilk türkçe HOG veya ADV oyunların çözümünün paylaşımla yapılabileceği site olmasıdır.Lütfen yeni oynanmaya başlanmış bir oyun için hemen walkthrough linki yazmadan önce,diğer oyuncuların çözümü kendilerinin bulmak isteyebileceğini düşünün.

Lütfen kırık linkleri oyunun tam adını veya sitedeki linkini de ekleyerek BURAYA tıklayarak maille bildiriniz

PLEASE DO NOT POST SPAM COMMENTS

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2009-2012. walkthrough,hiddenobject games,solutions - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template