Sherlock Holmes Vs Jack The RipperSherlock Holmes tarihin en ünlü seri cinayetler serisini çözmeye hazırlanıyor.Whitechapelin karanlık sokaklarında ipuçlarını arayıp bu karanlık perdesini aralamakta Holmes ve sadık dostu Watsona yardımcı olmaya hazırmısınız?1.9 GB
Sherlock Holmes sets out to find clues in the dark, gloomy streets of Whitechapel, following a macabre trail of the one that the press calls Jack the Ripper. During this terrifying adventure, Sherlock will attempt to shed some light on the mystery that shrouds the identity and motive of the one who hides behind this terrifying nickname. 1.9 GB

System Requirements:
• Operating system: Microsoft ® Windows ® XP or VISTA
• Processor: with a clock speed of 2.6 GHz
• RAM: 1 GB
• Video card:-class GeForce 6800, ATI X1300 or better
• Free disk space: 2 GB
• Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
• Management: keyboard, mouse

Part 1 indirmek için tıklayın-Click to download Part 1
Part 2 indirmek için tıklayın-Click to download Part 2
Part 3 indirmek için tıklayın-Click to download Part 3
Part 4 indirmek için tıklayın-Click to download Part 4
Part 5 indirmek için tıklayın-Click to download Part 5
Part 6 indirmek için tıklayın-Click to download Part 6
Part 7 indirmek için tıklayın-Click to download Part 7
Part 8 indirmek için tıklayın-Click to download Part 8

password; enjoy!
Bu Oyunu Paylaşın :
Comment Page :

+ yorum + 13 yorum

8 Ekim 2009 14:44

ve sonunda Sherlock jack ripperin peşinde uzun ve uğraştıracak bir oyun

8 Ekim 2009 16:55

bu oyunda dialoglar çok önemli anlaşılır bir şekilde değil ama güzel başlangıç sahnesi çok harika

10 Ekim 2009 19:28

Sahnr grçişlrti çok yavaş bilmiyorum oynayabilecekmiyim ama başladık bir kere gidebildiğimiz yere kadar gidelim ....

Oyunumuz Watson ile Holmes'un sigaranın zararları :D ve de Holmes'un işsizlikten nasıl bunaldığını gösteren sohbetleriyle başlıyor.

Diğer sahne Londra sokakları..Gece 02:30... hafif hareketli sokaklar. Bir kadın... yüzünü göremediğimiz katil... Cinayeti görmüyoruz sadece seslerini işitiyoruz.

Ertesi gün Watson Holms'a olayı okuyor. Hayat kadınlarını küçümsermiş gibi olsada Holmes konuyla ilgilenmeye ikna oluyor. İlk iş olarak cesedin bulunduğu yere gitmenin uygun olmayacağını, polislerden olay yerini inceleyemeyeceğini. Önce polis departmanından bilgi halıp daha sonra olay yerine gideceğini söylüyor. Ve Watsondan Londra haritası bularak WİTECHAPEL'i (olay yeri) işaretlemesini istiyor.

1 eylül 1888 tarihli The Star gazetesini okuyoruz. Çok kısaca olarak okuduklarımız şöyle: Bucs Row da başı gövdesinden neredeyse ayrılmış kadın cesedi bulundu.Komşulardan biri polly olarak tanınan bu kadını başında bonesi, 02:30 da witwchapel yolunda osborne sokağının kesiştiği köşede görmüş. Ceset sabah 04:30 da bulunmuş. Sabah 07:30 da Lambertte çalışan mary ann monk tarfından polly nichols olarak ta tanınan Mary Ann NIchols olarak teşhis edilmişNisan ve mayısta birlikte çalışmışlar. Polly 12 mayısta ayrılarak hizmetçiliğe başlamış. O eve ihanet ederek patronunun 3 paundunu çaldıktan bu güne kadar da işsizmiş.

Polly cinayeti bu dar bölge içindeki son 3 aydaki 3. cinayetmiş.Diğer 2 sindede de öldürülen kadınlar yanlız, hepsi sabah karanlığında işlenmiş cinayetler.. bu cinayetlerdeki benzerlikler ve ayrıntılar verildikten sonra bir otopsiye geliyoruz. buna göre bogaz kesilmeden önce boyun kırılmış diyorlar..

Bu olay yerinde kanın azlığı, cesedin pozisyonunun ip ucu olarak alındığında ilk olarak cinayetin nerede işlendiğinin belirlenmesi lazım deniyor..

GAZETE 4 SAYFA BEN ÖZETLEDİM SİZ DAHA DİKKATLİ OKUYUN İP UCU OLARAK KULLANIYORUZ *ESKI DENEYIMLERDEN GELEN BIR UYARI* KLAVYEME B';EY OLDU D]ZELT'P OYNADIK.A YAZMAYA DEVAM

10 Ekim 2009 21:42

watson olarak ekranın sağ tarafındaki masadan haritayı alıyoruz. Whitechapel alanına tıklıyoruz. soltarafta Whitechapel polisstationa tıklayınca yola çıkmış oluyoruz.

Polis istasyonunun önündeyiz. polis istasyonuna girip memurla konuşuruz. İlk konuşmalar imleç konuşma balonuyken başlatılır devamı için ekranın sağ üst köşesindeki konuşma sorularıyla devam etmek gerekir... Baş müfettiş yoktur, olay hakkında katil ya da ip ucu sıfırdır. Holmes dosyayı ister, memur verebileceğini ama önce kendisine kaybettiği, içinde pek te önemli olmayan kağıtların bulunduğu, çantasını bulup getirmelerini şart koşar. kabaca yeri tarif eder: seedy birding house yakınlarında kaybetmiştir çantasını ve buradan sola courtyardı (mahkeme) geçince sola sorarsınız birilerine der.

1/2 saattir dolanıyorum, watson da arkamdan koşup duruyor henüz courtyardı bulamadım :D

10 Ekim 2009 22:51

Courtyard falan aramayın. Sherlockun soluna dönün ilerleyin solda kemerli görünen ilk sokağa girin. hemen ilk sola dönün kapısının önünü süpüren adam (adı Finley) ile konuşun. Çanta mahallenin yaramazları tarafından alınmış. Finley Holmes'tan müşterilerinin kaçmasına neden olan Captan ile ilgili polislerle konuşmasını, o konuşursa ciddi önlem alınacağını bu arada kendisinin de çantayı bulacağını söyler.

İnventorymiz açılır, 1 eylül 1888 tarihli East Londen Adviteser gazetesini okuruz. Bunlar ip ucu olabilir diye uzun özetliyorum: Costable John Neil ( anam yoksa bu mu karın deşen Jack) sabah 4 e çeyrek kala Buck's Row dan Thomas Street Whitwcahapele doğru inerken 35-40 yaşlarında boğazı bir kulağından diğerine kadar kesilmiş, yerde yatan bir kadın gördü. Alet boğazı soldan sağa doğru kesmiş, yara yaklaşık 2 inch genişliğindeymiş ve kan fışkırıyormuş, kan gölünde yatıyormuş.ceset hemen whitwchapel morguna alındığında karnının barsakları dışarı taşacak şekilde deşiler açıldığı, yaranın gögsüne kadar yaklaştığı görülmüş. yaranın geniş bir bıçak tarafından açıldığı izlenimi alınmış.
Kurban 35-40 yaşlarında 5 feet 2 inç uzunluğunda. ellerinde mücadele ettiğine dair çürükler var, parmağından yyüzüğünün çekilip çıkartıldığına dair izler var. Ön dişleri yumruklanıp kırılmış iki yanağında da çürükler var. Önünde iri düğmeleri olan kahverengi manto giyiyormuş, giysilerde de yırtıklar ve pek çok kesik var.

çevrede yapılan soruşturmada o saatlerde bir gürültü duyulduğu ama hiç çığlık duyulmadığı söylenmiş.

Aynı gazetede 1,5 sayfa da Londra warehous yangın haberi var. belki ilişki kurmamız gerekecektir ileride.. çok kısaca Perşembe gecesi saat 9 dan önce büyük bir yangının başladığından söz ediliyor. öğlenden sonra saat 4 te mesai bitiyor, gece 8:30 da yanık kokusu alınıyor, hemen arkasından dokuza doğru binanın merkezinin tavanından yangın büyük bir şiddetle patlıyor... falan... falan ayrıntılar...

Gazeteyi okuyoruz, inventory kapatıyoruz. Holmes hadi polis istasyonuna gidelim diyor...

10 Ekim 2009 23:07

Yürümeye gerek yok haritada polis stationu tıklıyoruz kapısındayız. İçeri girip memurla konuşuyoruz. Captanı soruyoruz, anlatıyor, bişey yapamayacağını söyleyip yeğeninin oturduğu yeri söylüyor şimdi oraya gideceğiz.

Bu oyunda maddi deliller arayıp bulmaktan çok, oradan oraya gidip insanlarla konuşacağız, belge okuyacağız gibi görünüyor. Çözüm için ip ucu diye elimde sözlük ile oynayıp konuşma içeriklerini belge içeriklerini yazmam gerekiyor, çok anlamsız geliyor çözüm yazmak :(

11 Ekim 2009 00:02

Polis istasyonundan çıkıp yine sola dönün commercial streeti geçin ( süpürgeli adamın sokağı) 2. yada3. binada üst kattan bakan kadınla konuşun. LUCY Kaptanın yeğeni, amcasını yanına almasını isteyin. O da daha önce yanında olduğunu ama öksürdüğü için ev sahibinin onu attığını söylesin. watson ben doktorum ..... desin kız da doktora götürdüm ama ilaç alamadım desin....vs. vs. holmes ile watson tartışsın. O sırada köşede duran bir çocuk görün. Holmes benim gizli polisimi bulalım o bilir kaptanın yerini desin.

Sonra karşıya geçin köşedeki çocukla konuşun (evinin önünde gazete satan çocuk) Kaptanı sorun. Bu sokakta ilerde solda der çocuk. vedalaşın ayrılın.

O sokağın içine doğru ilerleyin öksürük sesi duyduktan sonra az daha gidin ekranın sağındaki kaldırımda yerde yatan adamın yanına gidin tıklayın.

Watsonla tartışın....adamın 1 ayı kalmış... ilac almak için eczana ya da kliniğe gitmem gerek desin holmes...

Haritayı açın clinic'e tıklayın. Kapıyı geçip içeri girin. Beyaz gömlekli adama tıklayın.
Doktor Gibbons ile konuşun, ilacı alın. Ortamın sessisiliğini sorun. Doktor 2 olayı yangın ve cinayet ile ilgilenildiğini söylesin vedalaşın...

BEN BU DOKTORDAN ŞÜPHELENDİM ARKADAŞ :D..

haritada Dead Ends tıkladım bişey olmuyor... ne yapmam gerek oyuna dönüp ne yapacağımızı bulalım bakalım. Oyunu da save etmedim bakalım kaldığım yere mi yoksa en başa mı döneceğim ????

11 Ekim 2009 00:41

bilgisayarın yetersizliğinden olsa gerek geçişlerim çok yavaş ve imleci kontrol etmem zor... Neyse DEAD ENDS e dönmüşüm, inventoryden ilaç şişesini alıp Watsona tıklayın. Kısa bir konuşmadan sonra Holmes Boarding House a gideyim deyince sağ tuşla inventoryyi açıp haritaya tıklayıp boardin house tıklayın. Hala süpürmeye devam eden Finley ile konuşun. O sırada çantayı almış oluyrosunuz. Holmes Polis stationa gideyim dediğinde yine haritada plis stationu tıklayın.

İçeri girin ve çantayı polise verin. Kilitlr oynanmış açılmıyor belki siz açabilirsiniz diyor. Holmes olarak çantaya tıklıyoruz üstte bir altta 2 tane çarka benzer kilit var.. Hiç bir ip ucu yok. Sırayla bir onu bir bunu çevirip duruyorum... Sıkıldım, yarın hangisini nasıl çevirdiğimi yazarak açılana kadar ya da pes edene oyunu bırakana kadar uğraşırım artık..

11 Ekim 2009 12:06

Midem bulana kadar çeşitli kombinasyonlarla çarkları çevirdim durudm ama çözemedim. Google da arayınca şu adreste çözümleri buldum. Artık benim çözüm yazmama da gerek kalmadı. Oynamayı düşünen arkadaşlara ve de tabiii ki bana çok sıkışınca yardımcı olacak çözüm adresi:

http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcSs/SHvsRipper/SHvsRipper.htm

İyi oyunlar...

Adsız
20 Nisan 2010 02:44

arkadaşlar ben oyun tavisyesi üzerine downturkten indirdim oyunu buraya çıkart dedim ama sdece resim dosylarını çıkartıo lütfen yardım ediinn

20 Nisan 2010 12:59

downtürkteki dosya nasıl bir paketlemedir bilemeyeceğimden yardımcı olamam kusura bakmayın

2 Temmuz 2010 22:50

LİNKLER YENİLENMİŞTİR

Yorum Gönder

Eğer bu sitede oyun oynuyorsanız lütfen ip uçlarını çözümleri yoruma yazarak diğer oyuncularla paylaşınız.Bu sitenin kuruluş amacı ilk türkçe HOG veya ADV oyunların çözümünün paylaşımla yapılabileceği site olmasıdır.Lütfen yeni oynanmaya başlanmış bir oyun için hemen walkthrough linki yazmadan önce,diğer oyuncuların çözümü kendilerinin bulmak isteyebileceğini düşünün.

Lütfen kırık linkleri oyunun tam adını veya sitedeki linkini de ekleyerek BURAYA tıklayarak maille bildiriniz

PLEASE DO NOT POST SPAM COMMENTS

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2009-2012. walkthrough,hiddenobject games,solutions - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template