ParadiseUçağı gökyüzünde vurulup düşürüldükten sonra Ann Smith Afrika 'da bir sarayda uyanır,fakat hafızasını kaybetmiştir.Sizin yardımınızla Ann parçaları birleştirip hafızasını geri kazanacak ve neden yolculuk ettiğini de hatırlayacak.Sadece geçmişin değil geleceğin de sırlarını keşfetmekte Ann'e yardımcı olacağız.1.5 GB
After her plane is shot out of the sky, a young woman named Ann Smith wakes up in the heart of Africa safely, but is unable to remember why she was traveling through the continent. Help her piece together her past and discover her true identity in this mysterious Adventure game. Track down Ann`s father and learn all the secrets of Paradise by figuring out not only the past, but the future as well.1.5 GB

part 1 indirmek için tıklayınız-click to download part 1
part 2 indirmek için tıklayınız-click to download part 2
part 3 indirmek için tıklayınız-click to download part 3
Bu Oyunu Paylaşın :
Comment Page :

+ yorum + 181 yorum

29 Eylül 2009 14:53

kimse oynamadımı bu oyunu daha

29 Eylül 2009 14:55

ben çiğdem hani şu sağ köşedeki chat yerine yazan kişi :))

29 Eylül 2009 15:07

yükleyip bitirirmeyi basarırsam bende oynayacagım ama hala 2.ci rardayım:((

29 Eylül 2009 15:46

ben başladım.pencereden tıklayıp baktım.içeri bir kız geldiçonla konuştum bana adın ann smith dedi.çantam verdi.çantamdan bi dolu item çıktı.
sonra sizleri bekleyeyim diye kapadım oyunu:DDD

29 Eylül 2009 18:40

ben oynamıştım. devam bi kaç gündür oynamaya çalıştığımız sıkıcı oyunlara karşı bayağı iyi bir oyun. zevk alacaksınız.

29 Eylül 2009 19:25

allahım yaa yüklemişler başlamışlar oyuna birde yorum yazmışlar neyseki bozo iyi moral vermiş hadi yaa sabır deyip devam bekle yetişecegim sana sis eninde sonunda

29 Eylül 2009 19:48

başladım,oynuyorum. not alıyorum. isteyen olursa yazarım. zevkli bir oyun

29 Eylül 2009 23:05

Köşedeki sehpada bir mektup bulduk. Mektuba göre kız çölde baygın bulunmuş. Göğsünde tuhaf şekilli eski bir yara iziz varmış ve hafızasını kaybetmiş. Mektup Dr. Murad diye biri tarafından prense yazılmış.
Pencereden dışarı baktık. Bir kız geldi. Adı Ayşe .Hizmetçi. Fotoğraf çekti ve çantamızdan çıkanları verdi.Film, makina,kütüphane kartı, ipek fular, harita ve bir kitap var. Kitap ve harita Maurania diye bir ülkeyle ilgili.

29 Eylül 2009 23:10

Kartla soldaki kilitli kapıyı açtık. Karanlık bir oda. Dolapta lamba yağı ve çakmak vardı.aldık.tavanda görünen lambaya önce yağ koyup çakmakla yaktık. odanın bu kapısı kilitli.geri gelince balkona çıktık. burada şişko bir adam önümüzü kesti,geçirmiyor. tekrar ilk odaya dönüp Ayşeyle konuştuk. giysilerimi çok beğendiğini söyledi. ben de ona ipek fuları verdim.konuşma konuları belirdi üstte. hepsini konuştuk.Afrikada bir ülkede prensin hareminde olduğumu öğrendim.Prens hastaymış. Butterfly fever(kelebek ateşi)diye bir hastalık.haremin yöneticisi olan madamla konuşabileceğimi söyledi ve gitti. Baktım bana bir anahtar vermiş.

29 Eylül 2009 23:16

Anahtarla fenerin ordaki kapı açıldı. haremin içindeyiz. koridorda kilitli bir kapı daha var. pencereden bakılıyoe ama kimseyi göremedim. merdivenlerden avluya indim.orada madam oturuyor.onunla da uzun uzun konuştum. sonra haremde dolaşmaya başladım. bir sürü kafes,çark,makina var. ne işe yaradıklarını şimdilik anlamadım.haremdeki kızlar benimle konuşmuyor,tersliyor.başka bir avluya geçtim. bir bankın önünden sopa aldım. orada bir bankta oturan bir kadınla konuştum.prensin en sevdiği karısıymış. kule gibi bir yere geldim. bir masada kitap var, içinde tarifler var. bir tanesi kelebek ateşi için. ilaç yapacağız herhalde. malzeme bulmak gerek. başka bir masada 3 tane şişe var. biri alındı.Barbary water. parfüm tarifinde geçiyor.

30 Eylül 2009 01:02

dafne şahanesin. arkadaşlar oyunun ilerleyen bölümlerinde bi kaplan sahnesi var. gece vakti kaplan yada panter neyse işte onun kafesini açıp kamyon arkasına bindirmek kısmı vardı.. işte orda unuttum ama o sahneyi es geçebiliyruz. yoksa mümkün değil gece karanlıkta o kaplanla yada panter di galiba unuttum baş etmek mümkün değil. zaten dafne o kısmı eminim ayrıntısı ile yazacaktır.

30 Eylül 2009 01:03

valla dafne sana özendim keşke bende not alsaydım. tühhhh!!!!!!

30 Eylül 2009 02:35

kuleden aldığım cam şişeyi(yanındakiler iki tane de renkli vardı)deney mekanizmasına koydum
kule içini tepeden görürken sağa dönüş yapıp teleskopla baktım bir meyve gördüm

bahçede gezerken sol tarafa gidip ordan da sopa aldım.
hatta bahçeyi tepeden görürken işaret çıkan yerlere bakın bir sopam daha oldu toplam üç.

kaplanın kafesine yaklaşınca ayşe sanırım uyardı beni tehlikeli diye
derken bahçede bir adamla konuştum adı mustafa imiş.

tabi konuşuyorum ama ne kadarını anlıyorum orası başka.

köprü gibi bir şey var bahçede sağındaki çarka yaklaştım.sağ ok çıkınca çevirdim.su diğer tarafa da aktı tabi balıklar diğer havuza doldu.

içerde makinelerin olduğu yerde kazan gibi bir şey var hani.oraya tıklarken bir bezim oldu.ya ordan aldım ya da elbisem yırtıldı anlamadım.orda sağda da bir kol var hareket eden ama bir şey olmuyor.
yağlayım diyorum makineleri olmuyor.ben item birleştirme yapamıyor muyum yoksa daha birleşecek itemlerim mi yok anlamadım.güya meşale yapayım sopa bez yağ ve çakmakla dedim

bir odada yine tepede kum tobası gibi bir şeyler var.birine işlem yapılacak sopa ile denedim olmadı.

30 Eylül 2009 07:25

egecim,eline sağlık ,bana yetişmiş ve geçmişsin.ben epeyce dolaşıp tıkanmıştım artık. bu arada bazı ufak ayrıntılar vereyim, menüde nesnelere bakarken bazılarına sağ üst köşedeki büyüteç ile yaklaşılabiliyor. kitabı, haritayı öyle inceledim. şimdilik kitabı çevirmiyorum . ihtiyaç olursa ilerde çeviririm :)). günaydın demeyi unuttum bu arada. Günaydııınnn

30 Eylül 2009 07:44

Bu arada bazı önemli ayrıntılar var. Oyunda otomatik save yok. o nedenle kapatmadan önce menüden mutlaka save tuşu ile oyunu saklayın. başlarken de otomatik olarak "new game" tuşu geliyor. sağdaki oklardan "load a game" tuşunu bulup ok deyin .solda adınıza tıklayınca çıkan saklanmış oyunlardan istediğinize tıklayıp tekrar ok derseniz kaldığınız yerden başlarsınız.
Bozocuğum, keşke birlikte oynayabilseydik. Sen ve Shera olmadan biz bol bol tıkanırız herhalde. Neyse hiç değilse başımız sıkışınca soracak birisi var:))
Shera, Sis hadi gelin artık. Biz başladık, gidiyoruz :))

30 Eylül 2009 08:24

bahçede bulduğum üç sopa birleşti,uzun bir sopa oldu. balıkların olduğu havuzun yanındaki köprüden geçince bir ağaç var. ondan 2 tane badem aldım. almond. parfüm tarifinde blue almond da var. fakat ben tüm listeyi tamamlamadan aldıklarımı makimaya koymaya cesaret edemedim. bahçede gözdeyle tekrar konuştum. kıza iltifat ettim, çok güzelsin filan dedim. sonra nasıl gözde olunacağını sordum. o benim sırrım dedi ve yanımdan gitti. tekrar iç bahçeye döndüm. ayşe yerleri siliyor. onunla 2-3 kere konuştum. arad sıkılıyor, konuşmak istemiyor. bir dolaşıp gelince yeniden konuşuyor. özetle ben avrupada gerçek bir doktora gitmeliyim dedim. o da sadece prens izin verirse haremden çıkabileceğimi,prensi de sadece gözdenin görebileceğini söyledi. ayşeye de nasıl gözde olunur dedim. o da benim şu anki gözdeye çok benzediğimi, doğru giysi ve davranışla muhafızın beni gözde sanabileceğini söyledi. bana herşeyi öğretebilirmiş.
şimdi çıkmam gerekiyor. dönünce harem güzeli olmaya çalışacağız gibi görünüyor

30 Eylül 2009 23:24

epeyce dolaştıktan sonra tekrar üst kata çıktım, madam oradaydı. onunla konuştuk. konu hep aynı.nasıl gözde olunur,buradan nasıl giderim gibi. bir de savaş tehlikesi varmış,onu öğrendik. yukarda başka birşey yapamadım. tekrar aşağı indim. kimse benimle konuşmuyor. ayşenin olduğu yerin tam karşısında bulunan kemerli kapıdan geçince orada iki yere bakılıyor. biri ege'nin söz ettiği tavana asılı çuvallar, diğeri de onun yanında bir resim var. bir kızın 3 ayrı resmi,kız şişman-orta -zayıf gibi geldi bana. oradan biraz daha sola gidince bir kafesin yanında yine gözdeyi gördüm. yine iltifat ettim. bu kez azıcık laf aldım ağzından. prens öyle şişman kadın sevmezmiş,hap diyetteymiş kızcağız o yüzden. konuşmayı bitirdi. sonra geri döndü, benden kek istedi.

30 Eylül 2009 23:59

daphne gülme ama bana kelimeleri de çok anlayamayınca ben o gözdenin bana bana tatlı ballı kekim dediğini sandım:DDD

ben bademi öğüttüm deney tüpüne de koydum gitti.

30 Eylül 2009 23:59

tekrar yukarı çıktım.madamla konuştum kızın yemek istediğini söyledim. o da aşağıda torbaların olduğu yeri tarif etti. bir sistem kurmuşlar.kızın kilosu ne kadar ağırsa o kadar light ke yermiş gibi birşey. neyse, aşağı indim,aranırken konuşan iki kızın yanında yerde daha önce olmayan bir vazo gördüm ve aldım. ayşenin olduğu yöne bir kez gidince vazoyla havuza tıklandı ve vazo su doldu. torbaların olduğu yeregidip suyu aktif olan öndeki torbaya döktüm. torba haifçe oynadı. dışardaki kafes biraz kalktı. light kekleri aldım. gözdeye verdim. yedi ,daha istedi. tekrar su doldurup bu kez diğer torbaya döktüm. kafes az daha kalktı. normal kekler çıktı ortaya. kız onları da yedi, daha dedi. tekrar suya gittim ki vazom yok. dön dolaş,torbaların orda mı düşürdüm diye geldim ki, oradaki halkaya ulaşılabiliyor. ben de tümüyle çektim aşağı. kafesiyice gitti. ağır kekler çıktı ortaya. onları da yedi. bu kez de keyfi yerine geldi. buhar banyosunu hazırlamamı istiyor. heryeri dolaştım bulamadım banyoyu. yalnız ayşenin olduğu yerdeki kapılardan buhar çıkıyor da banyo yok orada da. artık swabah ararım. iyi geceler.

1 Ekim 2009 00:00

egecim ben de suyu koymuştum,gidince korkumdan baştan aldım. minayı oynarken öyle birşeyi yanlış yapıp tıkanmıştım.bu kez gerçekten gerekene kadar bekliyorum:)

1 Ekim 2009 00:02

hadi bakalım inş.olmaz daphne yoksa başa almak çook zor olacak.iyiydik böyle sen güzel tercüme ediyorsun oynasaydık yaa:D
ben yalan yanlış anlayıp gülüyorum seni okuduktan sonra:D

1 Ekim 2009 00:15

tekrar yukarı çıktım.madamla konuştum kızın yemek istediğini söyledim. o da aşağıda torbaların olduğu yeri tarif etti. bir sistem kurmuşlar.kızın kilosu ne kadar ağırsa o kadar light ke yermiş gibi birşey. neyse, aşağı indim,aranırken konuşan iki kızın yanında yerde daha önce olmayan bir vazo gördüm ve aldım. ayşenin olduğu yöne bir kez gidince vazoyla havuza tıklandı ve vazo su doldu. torbaların olduğu yeregidip suyu aktif olan öndeki torbaya döktüm. torba haifçe oynadı. dışardaki kafes biraz kalktı. light kekleri aldım. gözdeye verdim. yedi ,daha istedi. tekrar su doldurup bu kez diğer torbaya döktüm. kafes az daha kalktı. normal kekler çıktı ortaya. kız onları da yedi, daha dedi. tekrar suya gittim ki vazom yok. dön dolaş,torbaların orda mı düşürdüm diye geldim ki, oradaki halkaya ulaşılabiliyor. ben de tümüyle çektim aşağı. kafesiyice gitti. ağır kekler çıktı ortaya. onları da yedi. bu kez de keyfi yerine geldi. buhar banyosunu hazırlamamı istiyor. heryeri dolaştım bulamadım banyoyu. yalnız ayşenin olduğu yerdeki kapılardan buhar çıkıyor da banyo yok orada da. artık swabah ararım. iyi geceler.

1 Ekim 2009 00:48

gözde ile banyo hakkında konuştum.ısrarla banyoyu sordum(bazen aynı soruyu tekrar tekrar sorunca farklı cvp verebiliyorlar)bana madalyon verdi.

kazanın sağındaki yere madalyonu takıp kolu çektim.değişti projektör kart oldu.
sağdaki odada karşıdaki makineye taktım sol taraftaki dönen çarklı saat gibi şeye ışık yansıdı

ama ne kadar çevirdimse(ki delikleri ışıklara denk getirmeye çalıştım) bir şey yapamadım.kimseyle de farklı bir şey konuşamıyorum şimdilik...

1 Ekim 2009 01:01

bu şişman kadının arkasında kalan(merdivenden çıkınca)küp gibi şeye tıklayınca aradan bir oda görünüyor.

kazana gittim tekrar iç kısmında işlem işareti çıkıyor.bezi tıkladım ardından yağı ardından çakmağı.kazanı yaktım. şimdi çarkları çevirirken yani denerken oldu.demek önce kazanın yanması gerekiyormuş.

gözde kalktı banyoya gitti sanırım.ayşenin yanına döndü ekran

şişman kadın orda ama konuşmadı benle

yukarı çıktım küpe tıkladım kız küpe girdi.kadın gelip odaya girdi ordaki kafaları ayarladı.sol- sağ- sağ alt
ama o gidince ben giremedim kapatmış kapıyı anahtar gerekli.

1 Ekim 2009 01:12

ay tamam ya işarete tıklayınca kafalar geliyor aynı şekilde yapınca oda açıldı.içerdeyim bakalım
içerde karşı sol köşeye tıkladım ilk odadaki ziller çaldı
ayşe geldi sandıktan kıyafet verdi bana
odaya döndük
konuştuk yeterli değilmiş parfüm falan lazımmış
şişmanla konuştum ağaç çiçek falan diyorlar bahçeye çıkıp bakıcam bir şeyler bulabilecek miyim.

Adsız
1 Ekim 2009 01:31

bende indirmeye başladım

1 Ekim 2009 01:37

hiç bir şey bulamadım tabii.kimse de benle konuşmuyor.yukarı çıkıp balkona geçtim bu kez geçerken bir sahne geldi çiçekleri gördüm.ama nasıl alacağımı bilmiyorum sahne geldi geçti.
balkondaki nöbetçi hala ısrarla kafa sallıyor bana.

odama döndüm yatağa tıkladım yatıp uyudum.rüyamda epey bi kaplanla uğraştım.yol gösteriyoruz ilerliyor arada başa dönüyor anlıyacağınız gıcık bir durum.artık orya buraya giderken bir yerde atladı yukarı doğru uyandım.

1 Ekim 2009 02:02

nerde bu vazo daphneeeeeeeee

allaam dön dön başım döndü yok vazo mazo.bir şey mi yapmak gerekiyor ki o vazonun çıkması için?

1 Ekim 2009 02:06

sis şu biri zenci olan iki cariye konuşuyor hani orda onların yanında vazo.

1 Ekim 2009 02:07

bahçeye ilk çıkışta sağdaki banka bakınca çiçeği gördü aldı
kuleye gidip deney düzeneğine çiçeği tıkladım
altını yaktım
parfümü aldım
ayşeye gittim neyseki hemen girişteydi bu kez:D
o da sevindi beni giydirdi
balkondaki aam aldı beni içeri(ben diğer tarafa gitmeye yeltendim de kız gitmedi:D)
merdivenlerden indim.
burası tam bir hayalkırıklığı çünkü prens o adamsa bu kadar süslenmeler boşaymış:)))

çokk uzun konuştuk.bir seçeneği yok olana kadar tıkladım.adam leopardan çok bahsetti anlamadım tabi leoparın önemini.ben sürekli evedönmeliyim dedim adama.

neyse vedalaştık şimdilik bakalım neler olacak...

1 Ekim 2009 02:11

sis gözde olan bahçede konuştuğumuz sonra kuşların yanına gidiyor.orda da kendisiyle konuşunca kek istiyor.kek istedikten sonra tekrar herbiriyle konuşunca vazoyu dediğim yerden alabilmen lazım.

1 Ekim 2009 02:27

son olarak adamın yanında çıkınca odamdaydım ve giysilerim eski haline dönmüştü.her yeri bi dolanıp geldim değişik bir iş yapamadım.odada kaldım şimdilik yeter...

1 Ekim 2009 07:15

şişşş kızlar o prensin odasına bahçeye çıktığımız bir kapı var ya. o kapının karşısındaki bi kapıdan da giriliyo. haberiniz olsun. benim gibi haymana beygiri gibi dolaşıp durmayın. galiba şimdi gece kaplanı serbest bırakma zamanına geldiniz. bu yer çok zor. ama bu kısmı atlama hakkınız var. dafne tercüme ediyosun ya ben geçmiş zaman unuttum nası atlamıştım. sen nasılsa bulursun.

1 Ekim 2009 07:25

bide parfüm yapmak için gereken çiçeğin yeri bahçede merdivenlere giden yerde soldaki ağaçtaydı. çiçek mavi olucak ve sadece geceleri açıyor. üç sopa birleştirilip ağaca yukarıya sopayla tıklamalısınız. sonra çiçek galiba bahçeye çıkarken bank varya sağda ordaydı galiba. leoparı prens gece kafesinden dışarı bırakıyor. neyse galiba esc. tuşu ile atlamıştım leoparı kamyona bindirme sahnesini.

1 Ekim 2009 07:30

parfüm yapılıp leopar kamyona bindirildikten sonra şehre gidilecek. şehre giden kapı bahçeye çıkınca sağdaydı.

1 Ekim 2009 09:03

ege söylediğin herşeyi yaptım kız bir türlü uyumuyor. acaba parfümü hazırlasam mı diye düşünüp kuleye gittim. hazırlığa başladım. hani sen koymuştun ya makinaya,belki o nedenle beni uyku tutmuyordur. önce sağdaki(barnaby water aldığımız)masadaki makinada almondları öğütüp toz haline getirdim(kitapta yazıyor).sonra yan masadaki imbiğe önce Barnaby water sonra da almond tozunu koydum. Arada suyu ısıtın hafifçe diyor ama öyle bir şey olmadı. Şimdi taze kesilmiş magardanier çiçeği eklemek gerekiyor. elimizde yok. kulede dolaşırken teleskopla baktım. bir çiçek görünüyor. geri dönüp bahçeyi aradım ,bulamadım. eve döndüm. kimse benimle konuşmuyor. ya sabır...

1 Ekim 2009 13:40

selamlar kolay gelsin sonunda bende basladım oyuna notebookta oynuyorum ve aldıgım itemleri göremiyorum sizler basta yazmıssınız canta icinde olanları(harita-kitap-fular yazmıssınız) bende bir canta aldım ama görünmyor nedendir pc demi oynamam gerekir koridorda dolaptan 2 item aldım yoklar kayboldular kısaca ekranımda itemleri gösteren birşeyler noksan:(

1 Ekim 2009 14:19

akşamdan beri gece olmuyor, rüya göremiyordum. oyunu 2 kez eski save den başlattım. sonunda buldum. leoparın kendisini görmeyince haliyle rüyası da görülemiyormuş. bahçede almond aldığımız ağacın sağındaki kafese bakıyoruz. leopar orada. eğilip bakarken ayşe bizi uyarıyor. içeri girip madamla leopar hakkında konuşuyoruz. sonra üst kata çıkıp prensin balkonuna geçince çiçekler görünüyor ve gece oluyor. rüyada leoparı bir okla yönlendirmek gerekiyor. mouseun sol tuşuna basılı tutunca ok renkli oluyor. leopar o zaman hareket ettirilebiliyor. ben bahçede epeyce dolaştırdım leoparı. kafesine sokmaya çalıştım. başaramadım. amacını da anlayamadım zaten. sonunda escape ile çıktım oyundan ve sabah oldu.

1 Ekim 2009 14:22

nil bende de başka bir oyunda notebookda benzer sorun olmuştu. sonra oğlumun daha yeni model olan notebookunda sorunsuz oynadım.sanırım eksik programın vardır. direct x veya adobe flash olabilir. sis hatırlar sanırım. o keşfetmişti sorunu

1 Ekim 2009 14:24

fblinil sağ klikle menü çıkıyor orda inventory.karıştırmadıysam tabi oyunları.
daphne:))))
sen leoparı görme sonra rüya diye dolan olacak iş mi:D

1 Ekim 2009 18:27

sanırım laptopta oynıyamayacagım bu oyunu 3.kezdir baslıyorum 10 dk oynuyorum hata veriyor kapanıyor save`leyemiyorumda baştan baslamak zorunda kalıyorum pc ye yüklesem nasıl olacak bakalım:(bu oyunu oynamam sart oldu 3 gün ugrastım yüklemek için:)

1 Ekim 2009 22:57

Ege sana yetiştim. kısaca prensle konuşulanları özetlersek, leoparla birlikte çöle seyahat etmem gerekiyormuş. leoparı yerine bıraktıktan sonra evime gidebilirmişim. yolculuk için hazırlık yapmak için kasabaya gitmekte serbest olduğumu söyledi. şimdi kasabaya gidiyorum.

1 Ekim 2009 23:00

bir de kraldan söz ettik. kralın adı rodon. son zamanlarda kendinde değilmiş. farklı davranıyormuş. dur bakalım. bunun faturası da bize çıkacak gibi

1 Ekim 2009 23:29

dışarı çıkmak için heryeri aradım. hani haremden bahçeye çıkarken bir fıskiye var ya,orada bahçeye doğru değil de geriye gidince küçük bir kapı görülüyor. oradan kasabaya çıktım. kasabada in cin top oynuyor. yürürken solumda bir dükkan gördüm. herşeyi satıyorlar burada dedim ama birşey almadım. hemen yanında derme çatma garaj gibi biryer var. içinde bir kamyon gördüm.o sırada bir video girdi. konuşanlar yanlış anlamadıysam doktor ve asilerin komutanı. benden bahsettiler. yürümeye devam

1 Ekim 2009 23:39

şimdilik sağa sola sapmadan yürüyorum. aralara girersem kaybolurum gibi geliyor.önce bir adam bana halı satmaya kalktı. almadım. biraz ilerde bir kemeri geçtim. 2 adam ve havlayan bir köpek vardı. birden adamlardan biri bana dikkat etmemi söyleyip kenara çekti. kemerli kapıdan acaip deve ile deve kuşu arası hayvanlara binmiş iki kötü görünüşlü adam geçti. birden kendimi bir meydanda buldum. geçeceğim yolda bir adam vardı. bana geçiş için izin kağıdı sordu. onunla savaş,kasaba halkı ve kralla ilgili konuştum. kralın hasta olup olmadığını sordum. krala toz kondurmadı. sonra bana bir kağıt verdi. fotoğraf yapıştırıp prense imzalatmam gerekiyor.

1 Ekim 2009 23:52

kasabda dolaşırken bir garaja girdim. hasan olduğunu söyleyen tamirciyle konuştum. fotoğraflarımı bastırabileceğim biryer sordum. fotoğrafçının dükkanından bahsetti. kapalı olduğunu söyledim. anahtarı kafeyi işleten kayınbiraderine bırakmış olabileceğini söyledi. sonra araç bulup bulamayacağımı sordum. kaçan insanlar yüzünden hepsini sattığını söyledi. yürüyen herşeye razıyım deyince elinde 1938den kalma eski bir kamyon olduğunu söyledi. ama aküsü,radyatör fanı ve tekerlekleri yokmuş. tamire başlamasını, eksik parçaları bulacağımı söyledim. garajda biraz dolaştım. bir uçak buldum. kendi uçağım. aküyü,koltuktan fırlamış yaylardan birini ve torpidonun üstünde duran yarısı yanmış bir kağıdı aldım.

2 Ekim 2009 00:04

oradan çıktım. önce kafeye gittim.oradaki adam bana anahtarı verdi. bir de gazete aldım oradan. adam beni iyice korkuttu. asiler kasabada gizleniyormuş.kimseye güvenmemem gerktiğini söyledi. hemen güneye doğru gidip kasabadan kaçmalıymışım. kral için de bitki gibi, ordu dağıldı filan dedi.kamyon için malzeme nerede bulabileceğimi sordum. limana bakmamı söyledi. oradan çıkıp karşı dükkana girdim.berbermiş. adamın fanını beğendim. eski fanını tamir edersem bunu vereceğini söyledi.

2 Ekim 2009 00:17

daphne kolay gelsin.başıma ne geldi bilsen.kayıt yapmamış dün geceki oynadıklarımı tekrar oynamam lazım.çok ta dikkat etmiştim kaydederken:(((

2 Ekim 2009 00:21

oradan çıktım. hemen yakında fotoğrafçı dükkanı var. anahtarla açıp oraya girdim. ön odada bir ışık kolu var aşağı çekince kırmızı ışık oluyor. iç odada ise soldaki makinanın altındaki çekmecede bir kitap var. nasıl film banyo edileceğini anlatıyor. ışık kırmızı olacak mutlaka. yoksa film yanar.önce soldaki makinaya filmi koyup timerı çevirip bekleyeceğiz. film hazır olunca kendiliğinden atıyor. sonra ikinci makinaya üste filmi koyuyoruz,alttakitahtaya da yandan aldığımız boş kağıtları koyuyoruz. yandaki düğmeye basıyoruz. yalnız dikkat edin bu sırada da ışık kırmızı olacak.kağıdın üstüne görüntü düşünce kağıdı alıp yandaki banyoya koyuyoruz. fotoğraflar hazır. bu gecelik benden bu kadar. yarın devam ederim. iyi geceler herkese.

2 Ekim 2009 00:22

çok üzüldüm egecim. neyse bu sefer ne yapacağını bildiğin için hızlı hızlı oynarsın. bazen ben de yapıyorum öyle şeyler.üzme kendini. :)

2 Ekim 2009 00:24

iyi geceler daphne:)))

2 Ekim 2009 01:51

bu şişmqan halıcı peşimde dolandığı yetmiyormuş gibi ilk makineyle uğraşırken gelip kolu indirdi iyi mi sonra da kaçtı:DDD

bu tamircide uçağı görürken soldan bir de kancalı bir çubuk almıştım
resimleri kağıda sürükledim yapıştı

tamirciden önce şehir dışına ilerlemiştim nehir kenarında köprü gibi yerde biriyle konuşmuştum.yanılmıyorsam ayşenin kardeşi idi.tekrar oraya gittim kenarda alınacak şeyler var ama yardım lazım diyor.konuştum adamla yardım etti.dışarı bir şeyler taşıdı ama itemimde yok ne yaptı bilmiyorum.

ordaki adamlarla konuştum.sanırım onlara nehri geçmek istediğimi söylüyorum.ama anlayamadım ne dediklerini.

2 Ekim 2009 02:07

bu ayşenin kardeşi bana yardım etti de ne yaptı anlasam.
tamirciye döndüm konuştum
kamyonu yapıyor sanıyorum
kamyona tıkladım aküyü sağ tarafa yerleştirdim.daha bir şeyler lazım buraya

2 Ekim 2009 02:22

berbere gittim tekrar.karşıda altta işlem işareti çıkıyor hani oraya yayı koydum havalandırması çalıştı.soldaki vantilatörün fanını aldım

tamirci dükanına gitmek üzere yola çıktım ki görüntü girdi halıcı hasanı öldürdü.dükkana giderken tekrar görüntü girdi iki adam benle ilgili konuşuyorlar muhtemelen.
tabi hasanı ölü bulunca bi ahh çektim.

fanı da kamyona akünün üzerine yerleştirdim
direksiyon kısmına tıklayıp çalıştırdım kamyon aşağı indi ama hala sağ taraflarda benden bir şeyler istiyor

2 Ekim 2009 02:30

elimde hand pump diye bişey vardı kanca demiştim ben ona.onu sağdaki varile tıkladım.sanırım önce üzerine sonra altına.epey cebelleştim,çakmak falan kullandım işe yaradı mı bilmem ama uğraşırken ses geldi kamyona tıkladım vee hareket etti
kamyonla tekrar saraya döndüm.

ya kapatıcam uykum geldi ama kaydetmezse oynayamam bir daha bitecek gibi de değil:(

2 Ekim 2009 02:39

ya yok kapı mapı kasabaya çıkan.offfffffff
yine takıldım ben.neyi eksik yaptığımı da bulamadım:(

2 Ekim 2009 03:13

sis haremde en aşağıda bahçeye çıkmadan oralarda dön her kapıyı dene onlardan biri kasabaya çıkıyor.

döner dönmez prense gittim.artık ben de diğerleriyle muhatap olmuyorum:)
bana anahtar verdi
bahçede ortalarda bir kafes vardı hani onun yanında anahtar isteyen bir yer işte anahtarla orayı açtım.sağ oka tıkladım mekanizma var iki tane.
sağdaki ile havuzu boşalttım.soldaki ile biraz uğraştım .ayarlayıp kolu çekiyorsunuz ekran geliyor köprünün durumunu gösteren.biraz uğraştıktan sonra zaten görüntü girdi leopar kafesinden çıktı kamyona girdi.

prense gittim tekrar konuştum.vedalaştık sanırım.bir ara kağıt gösterdi solda ama yok itemlerde.belki de bendeki kağıda mühür basmıştır.

kamyona gidip yola koyuldum.
yolda o tuhaf yaratıkları görene kadar her şey yolundaydı ben de oyun bitiyor sandım dı ama onları görünce kaza yaptım.ve şimdi kaza yerindeyim maalesef devam ediyormuş.

benden bu kadar ama..

2 Ekim 2009 07:30

siscim,sarayda haremin avlusu var ya,orada hani seninle konuşmayan kızlar var. oradan bir kapı ile bahçe yönüne çıkar çıkmaz karşına bir fıskiye çıkıyor. normalde orada sola tıklayıp bahçeye çıkıyoruz. bu kez sağa tıkla. konuşan iki yeni kız göreceksin. bende ayşe de oradaydı. işte o ekranda solda küçücük bir kapı var. oradan şehre çıkılıyor. seni seviyorum oyun piri:)))

2 Ekim 2009 07:56

egeciğim,sorularına küçük açıklamalar: ayşenin kardeşinden oradaki lastikleri tamircinin dükkanına taşıması için yardım istiyoruz. dolayısıyla direk dükkana götürmüştür herhalde.
adamlara gerçekten oradan gitmek istediğimi söylüyorum. adam da nehir de kralın gemilerinin şehri korumak için gelmekte olduğunu söylüyor. kralın black vault diye çok büyük bir gemisi varmış. adamlardan biri sular yükselirse kral gelemez diyor. diğerinin krala güveni sonsuz. tartışıyorlar.

2 Ekim 2009 08:51

leoparı kamyona bindirene kadar resmen canım çıktı. o kumandalarla kaç saat oynadım. sonunda tutturdum ve leopar kamyona girdi. bu arad bozonun söylediği kapıyı buldum. prense gitmek için her seferinde haremi turlamaya gerek yok. bahçeden fıskiyeli bölmeye girince normalde soldaki kapı hareme giriyor. sağa gidin. şehre giden kapıyı ve konuşan iki kızı görün kızlara doğru bir kez daha gidin . o kapı prensin odasına giriyor. yolu epeyce kısaltıyor:)

2 Ekim 2009 09:11

yağmurda dağ yollarında epeyce yol aldık. sonra egenin söz ettiği acaip hayvanlara çarptık ve uçtuk resmen. kaza yeri. kamyon hurda olmuş. leopar yok. ileri doğru yürüdüm. dev bir ağaç yolu kapatmış. geri döndüm. enkazda yerden keskin bir cam aldım. ağaçta bir kısım dalları onunla kesip yolumu açtım. tünel gibi ağacın içi.önümde iki yol var. önce aşağı ilerledim. dal kırılınca geri döndüm. bu kez yukarı gittim. orada sarmaşığa elimi uzattım. sanırım yılan çıktı. tekrar geri dönüp aşağıda şansımı bir daha denedim. bu kez dalın kırılan ucundaki sarmaşıktan inmeyi başardım. ormandayım.

2 Ekim 2009 09:54

ormanda epey yürüdükten sonra bazı saldırgan hayvanlara rastladım. büyük bir kuş var. ondan korkup saklanıyorlar. onlarla dolu alanı geçmek gerek.saklandıkça ilerleyerek geçtim. kütüğü itip ilerledim. o hayvanların olduğu bir alan daha geçtim. nilüfer tarlasını da okun aktif yönünü izleyerek geçtim.binbaşıya rastladım. leoparı arıyor. bir çocuğu taşıyan gazeline saldırmış (o devemsi hayvanlar) köye gidip leoparın yaptığı için özür dilemek istedim .köy ağaçların üstünde kuruluymuş. ilerlerken leoparı gördüm, oradan ot aldım. ilerdeki ağacın içine girdim.yarasalar saldırdı. onları kaçırmak için otları yaktım. kaçınca da içeri girip ağaca tırmandım. köydeyim

3 Ekim 2009 00:12

köye çıkınca ilk yerden (ev gibi yapının önünden bir yerden)handle aldım
handle cam ile birleşti
sola gittim ama ilerleyemedim
arkamda bir ip gördüm ona tıkladım sanırım bu birleşen itemle yol açıldı
ilerledim öne doğru ve kütükte işaret çıktı tıkladım sonra da yanında uzun kütüğe tıkladım
bir ekran geldi bu ekranda kürek benzeri aletle işaret çıkan yerlere tıkladım çukurlar açıyordum ki düştüm

kadın konuşmadı,daha doğrusu herkes konuşuyor ama yılan dilinde sadece tıslıyorlar
kadın çocuk adam derken sağa doğru bir ev var oraya girdim.
adamla nihayet konuşuyorum yanındaki kadını bana tercüme ediyor galiba.
seçenekler bitene kadar konuştum yine.
bayıldım

ayıldımtekrar konuştum.bir ara göğsüme geldi görüntü bir iz var ki leopardan bahsediliyor.
ben hayır ann simith im diyorum da neden böyle diyorum adam bana ne diyor anlayamadım tabii

burdan da çıktım.merdiven var tırmandım.sağda bir çocuk yine tıslayan.sağ arka eve girdim kadın aynı şekilde tıslamalar.

anlamadığım şu bunlar tıslıyor ama bende bir sürü seçenek çıkıyor illa konuşucam.ay ne gerek var zaman kaybı:(

şimdi karşı eve girdim bakalım...

3 Ekim 2009 00:31

burda üç tane mekanizma var ama bir şey yapamıyorum çıktım
evin önünde levha varmış incaledim.ölçü vermiş ip ve insanlarla.o şekillere taş diyelim.ince ip bir taş-orta ip iki taş-kalın ip üç taşa denk geliyormuş.
şişman adam 4 taş ediyor zayıf olan da yarım taş
iple jumping yapanları saymıyorum bile bu ne yaw:D

geri çıkıp öne doğru devam.çocuğun olduğu eve girdim.burdan kabakları ve kanca aldım.(tabi kabaksa)

kabakları görünce sevindim mekanizmanın birinde vardı.tekrar oraya gittim.ama ne yapılacağını anlasam.kabakların yanındaki mekanizmaya bir kabak yerleştirdim bişeyler oldu.tekrar yerleştirebiliyorum ama olayı anlamadım.soldaki mekanizmayla ilgisini çözemedim.her seferinde sularını çıkarıyor gerçi makina.

karşıdaki mekanizmaya ise hiç bir şey yapamadım henüz.

3 Ekim 2009 01:10

şimdi bu mekanizmalı yerden çıkıp karşımıza alır ve de sağa sonra sol ileri gidersek farklı üç ev var.karşıdakine yaklaşıp yaprak aldım önünden.

ya ben kayboldum geri dönemiyorum:D
ya da işim bitmedi de ondan.
şu mekanizma iki kabak bir de yarım kabak var.ama ben yan tarafta yapmayya çalışıyorum olmuyor bir türlü.

3 Ekim 2009 01:53

ama bu gerçekten olmaz.yaptım yapmasına da belki de çok önceden yaptım ama farkında değilim.sağdaki makineye gidip çevirince bana halat yaptı.belki de doğru yaptığım halde kendiliğinden bir şeyler olacak diye devam ettim kabak kesmeye bilemedim neyse şu şekilde oldu:

kabağı yerleştirdik,önce sağdaki ok çıkan yere tıkladık suyunu aldık.(ben elimi bu kez basılı tuttum)sonra tekrar bir kabak ve aynı işlem.en son ki kabak için önce kabağa tıklıyoruz ki tam ortadan kesiliyor(her zaman ortaya gelmiyor iki kabağın suyunu alıp 3.yü koyunca ortasından kesiyor)kesip suyunu aldıyoruz 3.kabağın ve sağdaki mekanizmaya gidip çeviriyoruz

ben bir kaç kez aynı eve gidip kabak almak zorunda kaldım çünkü kabaklarım bitmişti:D

3 Ekim 2009 01:59

çocuk varken sağda kesişim noktasında imiş merdiven aşağı ok çıkıyor zaten indim.sağa ve sağ çapraza gittim
kenardan küpten yeşil bir şey aldım(polapola gibi bişeydi adı)
geri ve sola gidip şu yaratıkları gördüm
soldan devam bir adamı ve evini gördüm adamla yarım yamalak anlaştık
önündeki mekanizmaya tıkladım balık tutmaca oynadım.sağdan renkli şeylerden koyup sağ ve soldan oltayı ayarlayıp bi şekilde yakaladım bir tane ama itamde yok yedim galiba.

aşağı indim halatımla sarkındım bir şey aldım sand dab diye
tepeden bir ip sarkıyor ona tıkladım kancayı taktım
önde bir kol var çekince ortadaki zamin kayboluyor sanırım bir tuzak hazırlıyorum.
ancak kancaya ve merdiven dibine bir şeyler yapmak lazım henüz yapamadım.

yukarı çıkıp eve girdim.şişmanla konuştum uzun uzun.leopar için yardım istiyorum ve şurayı anladım ki gürültü çıkarmam lazımmış adam da davul falan dedi yanılmıyorsam.

burdan da çıktım..

3 Ekim 2009 02:07

hayvanların yanından da geçiliyormuş geçip aşağı indim merdivene tırmandım adamla konuştum.geri döndüm
küplerin olduğu yerde karşı ortalardan başka bir yolagidiliyor.iplerde birşeyler asılı.solda mekanizma var ki davulla ilgili bir şey.
bir şey yapamadım burda da.

şu adamı aramaya gidiyorum ben dilimden anlayan adamı:)

3 Ekim 2009 02:09

ne güzel oyun hata verdi kapand:(((
pc ne çok güvenmiycen arada kayıt yapıcan yapmazsan olacağı budur.
ay çok üzgünüm ama yaa:((

3 Ekim 2009 02:21

sis oyun çok güzel ama zorlu birde bu linki deneyin çzümü http://www.gamezebo.com/games/paradise/tips-tricks

3 Ekim 2009 15:46

kaldığım yere geldim nihayet
adamımagidip davulu sordum bana angler dedi.angler bir kişi midir bilmiyorum.bu dil olayı ne sinir bişi ya:(
adamın ordan çıkıp sağ aşağı sol ileri gidip adamla konuştum ve yaprak aldım
tekrar balıkçıya gittim,ikisiyle de konuştum
davul ve balıklarla ilgili sordum.korktum ki tekrar balık mı yakalıycam diye ama neyse aktif değil olta.

yanlız balık balık dediğime bakmayın acaip yaratığı kumdan tuttum olta ile ki 2.kez oynayınca yanlış yorum yazdığımı da farkettim
mesela balıkçının orda iple aşağı sarkıyoruz hani ordan ben kancayı almışım.demek ki düşürmüştüm ya da bir yerde kullanmıştım

neyse sonuç olarak balık yok ortada elimde sand bilmem ne var.

3 Ekim 2009 21:09

ya burdan sonrasını anlatmak ne kadar zor. ben senin yaptıklarını mı yapıyorum başka şeyler mi anlamadım ege. kafam iyice karıştı. bayılmaya kadar herşey aynı. ayılıp büyücü doktorla konuştum. bana dedi ki göğsümdeki yara izi leopar pençesi imiş ve bu Rodan'ın işareti imiş. ben de Rodan'ın kızıymışım. Rodan şu kafası karışık kral değil miydi? öff. çok karışıkı bu oyun

3 Ekim 2009 21:11

yolları karıştırdım. heryere gidip ne bulursam alıyorumk ama daha mekanizma filan görmedim. bir büyük testiden yağ aldım. bir de adamın biri bana leoparı nasıl yakalayacağımı bildiğini söyledi. davul sesiyle bişeyler yapacağız. davulu buldum ama ses çıkarmıyor. yüzü yırtıkmış. deri bulacağız.

3 Ekim 2009 21:31

daphne aşağı yukarı aynı yerdeyiz

bir merdivenden yukarı çıkmak gerekiyor üst kata yani oralardaki evlerde mekanizmalar kabaklar falan.hatta bir de bitki alacaksın ordan.

evet çok karışık gece ben de kayboldum:)))

balıkçı dediğim adam angler sanırım elimdeki sand ve iki bitkiyi aldı
polopo dene şeyi de aldı

3 Ekim 2009 21:33

balıkçıdan aşağı inilen yer eski bir leopar tuzağıymış. kanca ve yem gerek. yem olarak da polopolo gerek. onu da davul sesiyle korkutarak yakalayacağız. bunları şişman binbaşı anlattı. kanca ve davul derisi bulmam gerek

3 Ekim 2009 21:35

ohh be nihayet.
bi dolanıp geldim ki adamlar evden çıkmış.bana davul için gerekli şeyi yapmış sağolsun.şimdi davula gidiyorum bakalım.

3 Ekim 2009 21:36

daphne kancayı o olta olan yerden iple jumping yaparak sarkıp alacaksın
davul içinse iki tane bitki bulman lazım
olta ile aldığın sand iki bitki ve polopoloyu balıkçıya ver sana davul malzemesini yapacak.

3 Ekim 2009 21:50

ben kayboldum ege. aynı yerde dolanıp duruyorum.elimde kanca var. bir de nuts aldım oradan 2 ayrı bitki var,sand bilmemne var. fakat balıkçıyı arıyorum şimdi de

3 Ekim 2009 21:53

davula gidip deriyi taktım ama çalamadım
hayvanların sağından gidilen adama gittim.ona davul hazır dedim
tekrar davula gittim bu kez çaldım
görüntüde adam bana kuş yakaladı
gidip kuşu onun evinden aldım ve tuzağa astım
kuş dediğim yarasa sanırım

3 Ekim 2009 22:00

davul derisi hazır. şimdi onu davula bağlamak için birşey gerek sanırım.

3 Ekim 2009 22:03

şimdi tuzağın yanında dallarda işaret çıkıyor ama alamıyordum.meğer sağdaki kolu çekicek mişiz yani tuzağın altı boşken alınıyor dalla ve dal ile örtülüyor.tam merdivenden çıkarken gece oldu uyudum.
rüyamda leopar ile oyun vardı yine bu kez Bozo nun dediğini yaptım esc tuşu ile oyunu geçtim.görüntüye göre leopar tuzağa girdi.uyanıp gittim baktım ama leopar yok.
bakalım nerde..

3 Ekim 2009 22:05

daphne yuklarda kaldıysan eğer ki bende orda kalmıştım gece

şu basamakların kesştiği yer var hani sağda da çocuk duruyor orda iyi takip et fareyi çocuğun olduğu evin önünde alt ok çıkacak merdivenden ineceksin aşağı.

3 Ekim 2009 22:06

daphne nuts dediğin benim kabak dediklerimse ki öyle olmalı kanca ile aynı yerdeydiler mekanizmaları da görmüşsündür onları da yap yukarda iken:D

3 Ekim 2009 22:11

tamam ege, ipi yaptım. şimdi de asamadan kancayı düşürdüm. onu almaya çalışıyorum.

3 Ekim 2009 22:16

leoparım kayıp.ilk konuştuğum adama gittim(yara izimi anlatan)evde yok
neyseki bi yandaki evde imiş.onunla konuştum ama iyi şeyler olmamış anlaşılan.birileri ölmüş kız neler oldu burda falan dedi.neyse ordan sonra görüntü girdi,adam bir sürü şey anlattı derken ben de bir yaratığa leoparımla bindim ve başka yerlere geldim.

3 Ekim 2009 22:26

adam bana bir kağıt vermiş bu arada
geldiğim yerde sağda bir araç var oradan jerry can aldım
ön sağa doğru gelince sağa yol çıkıyor.nehire geldim bir de deniz aracı var burda ama takıldım sanırım oyun takılmadysa bir işelm yapacak yer bulamıyorum.

3 Ekim 2009 22:39

şu nehre giden yolun paralelinde bir yol daha varmış önde.bunun için sağ alt çapraza doğru tıklayın ok çıkmıyor çünkü.orda uca kadar gittim.işlem yapılacak yere can denen şeyi koydum

tekrar gidip arabanın yanından can aldım onu da koydum
hatta bir kez daha.neden hepsini birden almaz bilmiyorum.üç kez can koyunca kendi aracıma gittim hazırız dedim sanırım ki hareket edip nehre yürüdüler benimkiler.ben de bindim yola çıktık.

ama bu kız da pek şanssız:) tekrar kaza oldu nehirde hayvana leopara ne oldu bilmem ben bir yerde uyandım bakalım şimdi nereye gidiyoruz...

3 Ekim 2009 22:49

evet,sonunda ben de leoparımı alıp köyden çıkmayı başardım. zordu. bu arada yaşlı adam hikayesini anlattı. kız gerçekten kralın kızıymış. onu arayan adamlar goodmorningi öldürmüşler. adamın verdiği kağıtta da kızın tarifi, ne giydiği filan yazıyor.

3 Ekim 2009 22:51

şimdi burdan ileri gidince konuşan adamlara kulak misafiri oldum iyice dinledim
sağ yöne gittim.sürekli yola devam ettimtaa ki bir evin kapısını açana kadar.içerdeki adamla konuştum.dışarı çıktım adamları dinledim.tekrar içeri girdim ki girmesem iyiydi adamla konuştuktan sonra beni salmadı hapsetti...

3 Ekim 2009 23:00

yok bu kızda gerçekten bir uğursuzluk var. bu kadar bela bir kişinin başına gelir mi ya. gitti araba da leopar da.

3 Ekim 2009 23:01

soldaki raflardan kıyafet sopa ve kazma sapları aldım.kazma ve saplar birleşliyor.rastgele sürükledim itemde
solda paravan var orda kıyafetleri giydim
sağda boru dibinde işaret çıkıyor tıkladım.kazmaladım.olmadı.başka bir tane birleştirip kırdım tahtaları ama ordan inemedim henüz.
karşıda kapının sağına tıklayınca tavana çıktık adam geldi bizi göremedi
kapıyı açık bırakıp gitti ben de kapıdan çıktım
geri dönüş yolunda karşılaştık arkamı döndüm:)

iki adamın konuştuğu yere kadar geldim.şimdi sola gitmeyi düşünüyorum.

3 Ekim 2009 23:02

değil mi ama daphne o dağıtacak biz toplayacağız:D

3 Ekim 2009 23:05

şimdi sola gittim hoş daha sırada aşağı gitmek var.soldan da hem sola hem ileri gidiliyor.
ay valla bayılacam.bir oyunda bu kadar yol ve yön olmaz ama cidden yoruldum ya:(

3 Ekim 2009 23:07

ve de bu kadar konuşma.daphnee ne zaman biter bu oyun:DDD
sola sola gittim ilerledim yine dinliyorum adamları

3 Ekim 2009 23:24

dinledim epey sonra geri gelip önünden geçtiğim yapıya girdim.orda solda işaret çıkıyor tıklayınca asansörmüş bir yere geldim.

sol sol gidip sağda bir odaya girdim
adamla konuştum
karşıya girdim bu kez bir filimiz eksikti o da oldu
tekrar adama gidip konuştum
bir ara dışarı çıktı ben de üzerimi değiştim
çekmeceden de alet edavat aldım
file dönüp ingçanahtarı ile söktüm bağını.fil hareket etti.
asansörün önünde iken işaret çıkan her yere işlem yaptım.anansörün tavanından çıktım karşıda işlem yerine elimdeki demirlerden birini taktım.aşağı inip tekrar tıkladım falan epey uğraşınca bir ara tepeden görüyor asansörü altta ki yere ipli kancayı taktım
fil çekti orası açıldı,oraya girdim
önümde sarı bir alet var çok uğraşmadım onunla düğmelerine tık tık ederken oldu sanırım.madene girdim.

şimdi yine bir adam var konuşucaz bakalım

3 Ekim 2009 23:28

adam değil kadınmış bu
yine konuştuk ben ann smith leoparım kayıp off:DDD

neyse bana bişeyler oldu yine uyudum.rüyamda leopar.tabiii ki esc tuşu.
derken uyandım leopar yanımda

3 Ekim 2009 23:36

geri tuşuna bastım
solda bir düzenek var bir şey yapılması gerek ama yapamadım
sağda bir kilit var
karşıdan kırık lamba aldım zaten işaret çıkıyor çıkmasa bir şey gördüğüm yok
lambayı kilidin ipine tıkladım çakmakla yaktım
yukardan kafes düştü
bindik çıktık
soldan ip aldım geri indim ama kaldım sanki böylece

3 Ekim 2009 23:48

asansör en üste de çıkıyormuş üff.aklıma anca geldi
orda matkap aldı duvarı deldi
yeşil taşlar var
tavanda da işaret çıkıyor ama bir şey yapamadım

3 Ekim 2009 23:54

oyunum kilitlendi. ann hiç bir yere kıpırdamıyor. isabet oldu belki de . zaten boynum tutuktu. yarın herhalde hiç kıpırdayamayacağım. bu gecelik çıkıyorum. madende kadının yanına inmiştim en son. oradan devam ederim yharın. iyi geceler egecim. sana kolay gelsin

4 Ekim 2009 01:07

asansörün içinde karşı sağa tıklayınca bir çuvar dolusu yeşil taş.burayı bulmak amma zor oldu be:)
sonra tepedeki işarete taş attım.meğer ki o da yarasa imiş.üç kez atınca leopar atladı yedi
aşağı indim yere bir şeyler düşmüş
birini aldık ki dinamitmiş.
yukarı çıktım matkaplqa deldiğim yere dinamiti koyrum ucuna teli bağladım
aşağı indim diğer ucu asansörün solunda aldım ama ne oldu bilmiyorum hala patlatamadım şunu

4 Ekim 2009 01:08

iki gündür oyun kitleniyor deliricem pc hata verip oyunu kapatıyor beni sevmedi paradise:(((

4 Ekim 2009 01:12

ohh be patlatıcının önüne konacakmış.ben ona tıklayınca kolu itiyordu.teli seçip az önüne tıklayın.patlattık sular seller derken sarı kutunun yanında buldum kendimi.

ben sarı kutuyu hallettim sanıyordum ama bakalım.
leopar da yok yine yanımda ay yine mi onu araıcam önüme gelene sorucam:D

4 Ekim 2009 01:13

bende bir kez oldu özlem.ama artık sık sık kayır alıyorum.epey yeri tekrar oynamak zorunda kaldım çünkü.


kolay gelsin umarım düzelir:)

4 Ekim 2009 01:17

ay neyse leoparım yanımdaymış.sarı kutu için de bir şey yapmamı istemedi.
burdan çıkıp sağ alt devam ettim filin yanına gittim
bir şey yapamadım adama gittim ayrılacağım dedim.sanırım fili istedim o da no dedi.

4 Ekim 2009 01:20

umarım düzelir ege bende sık sık kayıt alıyorum ama kayıt aldığım yer bazen takılıyor bir önceki kayda dönmek zorunda kalıyorum:))

4 Ekim 2009 01:23

belki de tamam dedi ya da ben fili kaçırdım.çünkü file gidip tıkladım hep birlikte yukarı çıktık.
yukarda adamla konuştum.yanlış görmüyorsam üstte de asılı adamlar var.iyi şeyler olmuyor anlaşılan.
solda ve sağda da yaralı ya da ölü adamlar.

sağa tıkladım hep beraber başka bir yerdeyiz.araya görüntüler girdi tabi bu arada.

4 Ekim 2009 01:34

şimdi de kafese tıkıldık ağaçta bağırıp duruyoruz:D
ama adama bağırışı çok hoş gerçekten bayıldım:)
sağa sola sallanıyor kafes.fareyi basılı tutunca iyice sağa sola gidiyor.bu şekilde sağdan çubuk alıp soldaki kovana tıkladım arılar adamı rahatsız etti falan.
beni bir yere götürdüler adamla konuştum taşlarımı geri aldım bunun yanında bana kağıutlar ve telsiz vardi

4 Ekim 2009 01:37

ya yok valla bu yorumlarınızla oynamak beni bitiriyor.anacım sitece stand up yapalım biz.valla harikasınız:)))

4 Ekim 2009 01:46

çadırın sağından gidip yerden sivri bir şey aldım
sonra karşı yola gittim
yerden ot aldım sanırım sağa devam ettim adamla konuştum
solda işlem yapılacak ama yapamadım
kafesteki diğer adamla da konuştum
sanırım tanıyorum adamı tam anlamadım

geri gelip sağa döndüm bu kocaman şey nedir bilmiyorum zincirde yılan var gidemiyorum

çadırı da bulamıyorum kayboldum ben yaa:(
adma gidip tekrar konuştum şu kafesli yerde.bana yardım et diyorum o da yardım isitoyor.
anlamadım ki ne yapıcağımı.

4 Ekim 2009 01:48

sis:)))
ay ne yapalım böyle uzun oyun adam kafayı sıyırıyor biraz.
eminim dönüp okusam yerlere yatıcam.
dur bitince okuyup okuyup güleyim deşarj olmak için:)

4 Ekim 2009 02:03

geri dönmek için şu yapılacak:iyice tıklayarak ot aldığımız yere geliyoruz.sol alt dibe gelip öyle sol oka basıyoruz.yoksa ben deminden beri sol alt oka basıyordum ama aynı yere girip çıkıyordu.

çedırı buldum ordan sol alt yaptım ama aynı yerde dolanmaya başladım yine.şu kafesli yerde de işaret çıkıyor ama yapamadım bir şey.
zaten de yeter bu kadar bu gecelik...

4 Ekim 2009 02:18

son olarak:)
şu kafesteki adama torn denen şeyi ve otları verdim.nöbetçiyi yaraladı ya da öldürdü
soldan bıçak aldım
sağdaki ağaçta işarete tıkladım ipi kesmişim adam özgür kaldı
yılanın olduğu yere gittik yılanı hakladı
ben de o kocaman makine midir bina mı her neyse ona tırmanmaya başladım ama oyun şeklinde bu oklarla yön veriyoruz da her zaman doğru olmuyor.uzun sürecek gibi gerçekten çıktım bu kez...

4 Ekim 2009 13:26

Egecim,ellerine sağlık çok iyi gidiyorsun.madende geçen bölümü resmen el yordamıyla oynadımç zaman zaman çıkan işaretler ve senin yorumların olmasa nerede ne yapacağımı bulup hayatta çıkamazdım oradan.konu bütünlüğü sağlamak ve konuyu toparlamak adına ben de boşlukları doldurayım.aşağıda madeni havaya uçurduktan sonra Bill'le konuştuk. yukarıyla telsiz bağlantısı kesilmiş. fakat o gün ışığında göremediği için çıkmayı reddetti. fili bağlayıp hazırlamış. bana sen fili al git dedi. yukarda çıkıştaki adamla konuştuk.rodon'un adamları gelip beni bulamayınca öldüm sanıp harambe ve adamlarını öldürmüşler. senin baban bir canavar dedi adam bana. bu arad ben de 10 yıldır kayıpmışım ve adım Malkia Rodon-Crown imiş. kzmptan çıktık ve asiler bizi esir aldı

4 Ekim 2009 13:48

çadırda konuştuğumuz adam condrad siri. asilerin lideriymiş ve malkia ile birbirlerini cenevreden tanıdıklarını, bu isyanı birlikte planladıklarını söylüyor. daha demokratik bir maurinia için. bizden istediği rodonun gemisi black vaulta gidip ondan daha fazla kan dökülmeden teslim olmasını istememiz. ancak kızı onu ikna edebilirmiş. bir de davulları susturmalıymışız. çünkü sirinin adamları davulları duydukça rodonun doğaüstü güçleri olduğuna inanıyor ve black vault'a saldırmayı reddediyorlarmış. bana bir telsiz verdi ve dediğini yapacağımı söyleyip çıktım

4 Ekim 2009 14:12

kafesteki adam rodonun doktoru ve koruması. rodon kızının öldüğünü düşündüğü için tüm adamlarını yanından uzaklaştırmış ve kendini gemisine kilitlemiş. gemiye girmek için zayıf bir noktasını bulmak gerekiyor.

4 Ekim 2009 18:58

egecim ,o kralın gemisi,black vault.çıkan okların yönüne göre giderek tırmandım.gemiye çıkar çıkmaz solda açık bir kapak var. oradan gaz bombası olduğunu sonradan öğrendiğim birşey aldım. sağa gittim, birşey bulamadım. solda bir yerden top atışı yapılıyor. içeri giremedim. çok maymun varmış. ben de gaz bombası attım içeri. maymunlar kaçtı. içerde kumandalar var. topun ucunu ayarlayıp ateş edeceğiz herhalde fakat yine oyunum kilitlendi. save edip çıktım. umarım düzelir.

4 Ekim 2009 19:12

tekrar girdim,fakat topun kumanda edildiği oyunda bilgisayarım kesinlikle donuyor. o sahneden çıkınca normale dönüyor. nedendir bilmem. neyse zorla da olsa ateş etmeyi başardım. karşımda kubbe gibi bir yer vardı. oraya ateş etmeyi denedim, gemi batar dedi. sola gittim, bir baca gördüm. ona ateş edip uçurdum. çıkıp sağa gittim. sağa ilk gittiğimde merdivenle bacanın olduğu yere çıkmış ama birşey yapamamıştım. şimdi bacanın yerinde delik var. oradan geminin içine girdim. bu kızın olaylara yaklaşımı çok hoşuma gidiyor. son derece radikal. içeri mi gireceksin, uçur gemiyi havaya.nedir öyle anahtarmış,pencereymiş,kapıymış. kim uğraşacak. kendi deliğini kendin aç.

4 Ekim 2009 19:37

girdiğim odada iki kapalı kapı var. birinin yanındaki düğmeye bastım. asansörmüş bu geldi. bindim başka bir koridora çıktım. sağa gidilebiliyor. açık kapıdan girdim. içinde ray döşenmiş bir oda bu.karşıdaki kumanda paneliyle oynadım. bir vagon geldi. tepede bir alet var, ileri geri gidiyor. vagona birşeyler yüklemek için herhalde. ilerledim,başka bir kumanda paneli daha var. fakat çalışmıyor. odanın bir köşesinde aslan başı gibi bir makina var. kocaman bir şey. yine aynı odada bir delikten içeri su doluyor. merdivenden aşağı ok var. tıklayınca baktım ,su dolu. içine inen elektrik kabloları varmış. çok tehlikeli dedim,inmedim. dipte bir kapıdan başka bir odaya geçiliyor,o odayı yukardan görüyoruz. oradan geçince de yine ilk vagonlu odaya döndüm. şu ana kadar hiç bir şey yapamadım.

4 Ekim 2009 22:24

arkadaşlar,akşamdan beri ne yapacağımı bulmaya çalışıyorum. sonunda kömürü vagona yükledim. o aslana benzer şey bir tür kazan ve onu yakacağız.
vagonlu odada yapmamız gerekenler:
1-paneli aktif hale getirmek için sol üstteki düğme yatay pozisyonda olacak
2.sağ alttaki sağa-sola giden kol vagona kumanda ediyor,yukarı aşağı giden kol da yerdeki kömürü alan ,biz ona kepçe diyelim,aparata kumanda ediyor. vagon kolunusağa çekince vagon geldi.kepçe kolunuaşağı çekince de kepçe kömürün üstüne geldi.
3.üç düğmeden önce soldakine basın,kepçe kömür alacak.
4.kepçe kolunu yukarı itin,kepçe vagonun üstüne gelecek
5.sağdaki düğmeye basınca kömür vagona boşalıyor
6.vagon kolunu sola çekince vagon kazanın önüne gidiyor
7.ortadaki düğmeye basınca kazanın iki yanındaki kollar vagon içeriğini kazana boşaltıyor.

4 Ekim 2009 22:27

bundan sonrası çok yaratıcı. oyun yapımcılarını kutluyorum. içeri,kazanın önüne gidince yerden leopar şeklinde bir makina çıkıyor. kazanı yakmak lazım. kazanın olduğu yerden vagonlu yere geçen ikinci bulduğumuz kapı var ya,hani tavandan bakarken geçtiğimiz, o kapının hemen yanında bir gaz bidonu var. onu alın. geri dönün ,gazı leoparın sırtındaki deliğe boşaltın. çakmakla elini yakın. önca sırtındaki sağ tuşa basın,eli öne gidecek. sonra sol tuşa basın, leopar ateşi üfleyecek,tebrikler kazan yandı.:D

4 Ekim 2009 22:37

daha sonra ilerdeki,aktif olmayan panele gittim. panel artık aktif. soldaki düğmeye basıp kolu çekince suyu boşaltıyor. aşağı inip ilerliyoruz. kafesten kurtardığımız büyücü orada. ona maymunları soruyoruz. maymunlar ölümün kokusuna gelirmiş. bir devrin ölümü olduğunu söylüyor. aşağı hazine odasına gidip bir heykel getirmemi istiyor. özel bir heykelmiş. onu elinde tutan bütün kabileye hükmedermiş. asansörle aşağı iniyoruz.

4 Ekim 2009 22:48

önce sağa gittim. bir yatak odası var. hatırladım. çocukluk odammış. sandıktan bebeğimi aldım. kilitli bir kapı var. kral dairesine gidiyormuş. geri döndüm. sola gittim. kırmızı vanayı çevirince kapı açıldı, maymunlar kaçtı. tekrar çevirip kapattım kapıyı. koridorda ters tarafa ilerledim. yolda yılan var. çıkıp büyücüye sorayım dedim. başka birşey söylemiyor.

4 Ekim 2009 22:50

ege nerdesin, yetiş yardıma . nasıl geçicem bu yılanı bulamıyorum. artık sona geliyoruz herhalde

4 Ekim 2009 23:06

vana yılanın olduğu koridora giden geçişteki buharı kesiyormuş. bir de ortada bir oda daha var. orada leopar baygın yatıyor. etrafında mumlar. bir tören gibi. oradan tebeşir aldım

4 Ekim 2009 23:26

hiç kafam çalışmıyor bu akşam. saatlerdir dolanıp duruyorum. meğer büyücünün önünden geçipileri devam ediliyormuş. arşiv odası burası herhalde. içerdeki adam kralın bankeri. uzun uzun konuştuk. adamın burada olmaktan memnun olmadığını öğrendim. köşedeki masada duran telefonun numarasını alıp siriyi telsizle aradım .numarayı verip bankeri arattım. bankere norveçe tayin olduğunu söyledi. adam koşarak gitti. şimdi kral heykeline yaklaştım. elinde bir madalyon var. bıçakla aldım. heykelinsolunda bir kapı var. o kapının üstündeki yere madalyonu koydum kapı açıldı. hazine odasına girdim. 4 tane bebek ve hisse senetleri aldım. bir de alamadığım kutuda duran bir şey var.

4 Ekim 2009 23:34

banker geri dönmüş. elinde tabanca var herhalde. geçirmiyor beni.birden farkettim. alamadığım o şey para kasası şeklinde bir vodoo bebeği. onu yaktım. banker bağırarark kaçtı. iki taraftaki kasalar hep boşaltılmış. sol tarafta raftan bir afrika maskesi aldım. çıkıp bebeklerden birini büyücüye verdim. aşağı inip leoparımın olduğu odaya gittim. büyücü de orada.

4 Ekim 2009 23:45

leoparın sırtının olduğu tarafa tebeşirle bir güneş çizdik,yüzünün olduğu tarafa da ay. etrafına da çember çizdik. büyücü hangi bebeği nereye yerleştireceğimizi söylüyor.şişman kadın ayın olduğu tarafa ,ağaç ayak ucuna ,şişman adam da başucuna. güneşe de kendi bebeğimi koyuyorum. biraz da para gerek dedi büyücü.hisse senetlerini çemberin içine koyduk. büyücü gidip yılanı kovdu. şimdi revire gidip ilaç ve bandaj getirmemi söylüyor.

4 Ekim 2009 23:46

sis,ege neredesiniz. sonu geliyor oyunun

4 Ekim 2009 23:47

geliyorum daphne bekle:D

5 Ekim 2009 00:23

ilaç aramak için yılanın kalktığı koridoru takip ettim. reviri kolayca buldum. ilaçları aldım. bir de kart vardı.maymunun biri elimden kapıp kaçtı. ondan sonra geri dönmeye çalışırken iyice kayboldum. yaptıklarımın sırasını hatırlamıyorum ama anlatayım. önce maymunlarla dolu bir tv odası buldum. maymunlar ilgiyle tv izliyor. iç kısımda aktif durumda bir kamera var. sonra bir mutfak buldum. masada konserve ve açacak var. açtım. soğukmuş. tavaya döküp çakmağımla altını yaktım. maymunlar geldi kokuya.bir odada dolapta şifre buldum 2577. kapıdaki panele girdim. fakat kapının yanında bir de kart yeri var. herhalde maymunun çaldığı kart burası içindi. onu geri almam gerek. aynı dolapta benimle ilgil evraklar da vardı. baştan beri birileri krala her yaptığımla ilgili rapor veriyormuş. sonunda yolu bulup ilaçları büyücüye götürdüm. o da işini rahat yapmak için beni kovdu. dolanıp duruyorum birşey yapamadan. ben bu gecelik ara veriyorum. artık yarın bitiririm. iyi geceler.

5 Ekim 2009 01:02

ben çok zorlandım daphne gittiğin yerleri bulmak için:)))
revir solda iken iç kısma sağ çapraz tıklayınca tv odası ordan da karşıya kamera odası,revir solda iken sağa devam edip iç kısma sol yapınca da mutfak

ben de aldıklarımı yani ilaç iğne ve dressing denen şeyi verdim büyücüye ve dolanıyorum boş boş:D

5 Ekim 2009 01:11

kameralı odada işaret çıkan yere maske ile tıkladım kız maskeyi giydi maymunlar ekranda onu görünce kaçtı ancak biri çok cesur hala bekliyor

ona da yeşil taşlarımı verdim aldı kartımı verdi.önceden de vermek istemiştim almamıştı oysa:)

şimdi tv odasından çıktık sağa döndük burda yine iç kısımdan sağa tıklayınca (hani maymunlar vardı da yemek kokusuna gitmnişlerdi)oraya girdim.burası aynı zamanda şifreyi gördüğümüz oda
kartı taktım yeni bir odaya geldim
ortada bir harita var.

ya bu oyun bitmeyecek mi.

5 Ekim 2009 01:12

daphne bu arada sarı kutu kollar ve düğmeler olan canıma okumuştu sırayı bulma işi keşfetmeseydin sanırım takılıp kalmıştım.

5 Ekim 2009 01:25

haritanın solundan zarf aldım
sola gidip merdivenden yukarı çıktım bir şey yapamadım

aşağı indim haritanın soluna doğru zeminde ok çıkıyor aşağı iniliyor ordan indim.sağdaki mekanizmaya tıkladım kolu çektim
her şey durdu
tekrar en üste çıktım,bir adam var konuştuk.
tam geri dönüyordum ki ses geldi.geri dönüp baktım adam ölmüş silahını aldım

şimdi bu kadar yerde nereye gideceğim bakalım

5 Ekim 2009 01:28

ben anahtar da almışım silahla birlikte ne güzell.kendi odama dönüyorum şimdi orda bir kilitli kapı kalmıştı.

5 Ekim 2009 01:36

anahtarla kızın odasındaki kapıyı açtım.babasıyla konuştu uzunca.ısrarla babasına ben ann smith im dedi.
ve babasını vurdu neden ki...

SON ama mutlu son değil:D

5 Ekim 2009 01:39

teşekkürler daphne:)
ben pause tuşunu bulana kadar bitti.kızmadın değil mi:D

5 Ekim 2009 01:41

vayyyy gözünüz aydın:))

5 Ekim 2009 01:41

ve tebrikler,elinize sağlık, tam çözüm yazdınız resmen oyuna.ben ne kolay oynayacağım şimdi:DD

5 Ekim 2009 07:24

ege, gece ben o odalarda kapatmaya karar verdikten sonra dolaşmıştım. ne nerede ben de bilemedim. iyice kayboldum.harita odasında altta kapattığımız mekanizma davullarmış. davulları kestik. asiler yolda. yukardaki adam babamla konuşmak için fazla zamanım kalmadığını söyledi. babamın sağ koluymuş. çocukluğumu biliyor. annemi tanıyor. leoparı 15 yıl önce bebekken babam bana hediye etmiş. oynarken tüylerini çekince omzumu yaralamış. annem de o aralar ülkeden gitmek için bahane arıyor olsa gerek ki bu olay üzerine beni alıp babamı terketmiş,isviçreye yerleşmiş. leopar ormana kaçmış, babam da böyle kötü olmuş. hikayenin özeti bu. şimdi elde tabanca babayla konuşmaya gidiyorum. bari o konuşmaları da yazayım da tamam olsun:))

5 Ekim 2009 07:46

bu ne hız . babasıyla iki dakika konuştu,pat vurdu adamı,bitti. diyorum ya bu kızda bir tuhaflık vardı.en son yapması gerekeni en başta yapıyordu hep. babası eski günleri yad etti. "ben seni omzuma alırdım, kırlarda koşardık",derken ben seni öldürmeye geldim dedi kız. o da illa ki biri öldürecekse sen öldür bari dedi ve bitti. geçmiş olsun, valla ellerimize sağlık ege. zordu bu.

5 Ekim 2009 07:48

ege o sarı paneli çözmek için bütün akşam uğraştım. en son teknik çalışarak çözdüm. şemayı çizip denediğim kombinasyonları eleyerek gittim. eh,sabrın sonu selamet:)))

5 Ekim 2009 20:21

hepiniz harikasiniz ben oyunu acmak icin iki gun yuklemek icin iki gun sonunda oyunu actim odadayim ayse geldi konustuk vs
ama ben kapali kapiyi bulup acamadim ayse gitti ben dolasip duruyorum sisko adamdan gecemiyorum bolkun odamdan koridordan dolasmaktan baska birsey yapamiyorum yorumlari okudum nafile devam edemiyorum

5 Ekim 2009 20:41

daphne senle oynamak çok keyifli idi bunu belirtmem lazım...

pamuksel sanırım sen sağda dolap olan koridordasın hani aşağı ok ile balkona çıkılıyor şişko adamın olduğu

tam yapılması gerekenleri DAPHNE 9 numaralı yorumda yazmış.itemlerine bak daphnenin saydıkları sen de var ise olması lazım bundan sonrasının.

5 Ekim 2009 20:51

sagol ege ben senin dedigin yerdeyim
9 nolu yorumlara tekrar bakarim
insallah devam ederim

5 Ekim 2009 21:05

rica ederim pamuksel buralardayım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

5 Ekim 2009 21:05

slm ege verdigin bilgilere baktim amma acilacak kapiyi bulamiyorum zaten aysede gitti
karanlik koridorda balkonda ve iki oda arasinda bogusuyorum kafayi yemezsem devam edebilirim belki

5 Ekim 2009 21:20

pamuksel aynı yerde sürekli dolanıp gideceğim yeri bulamadığım oldu bu oyunda.oklar bazen kafa karıştırıyor.

bak şimdi kartanlık kordiorda geri okla balkona çıkıyoruz ya sen tam karşıya ilerle karşıda kapı var karanlık olduğu için göremiyorsun.tavanda lamba olmalı yakmalısın ki görebilesin.önce yağ sonra çakmak tıkla.

oyunda belli bir sıra olduğu için ayşe geri gelecektir sonra ona fularını verip anahtar alıp kapıdan çıkacaksın.

pamuksel bak ne dicem tekrar dene olmazsa eğer ben oyunu daha silmedim.zaten başındasın new game yapıp tekrar oynarım o kısmı.

5 Ekim 2009 21:27

sagol ege simdi galiba biraz anladim deniyecegim
sonra yoruma donerim
sagol var ol

5 Ekim 2009 21:33

canim ege supersin sonunda kapiyi actim tabi
lambayida yaktim
arkadaslar hepiniz supersiniz sizlerin yardimiyla
basaramiyacagimiz bir sey yok
sagolun var olun

5 Ekim 2009 21:44

pamuksel:)))
sen de sağol.tabii ki yardımlaşıcaz niçin burdayız ki:)
çok sevindim kolay gelsin.takılınca sor puppetshow yüklüyorum.buralardayım epey bir süre.

5 Ekim 2009 21:52

tekrar sagol yardimlarin icin
puppetshow ben yukledim bir muttet oynadim
ve devam edicem tavsiye ederim oynamani
ben bu aksam reklam arasi oynuyorum elveda rumeliyi seyrediyorum bitince oyuna devam edicegim

Adsız
6 Ekim 2009 16:10

arkadaşlar kartal kafalarını yaptım kızı yatağa nasıl yatırcam yapmadığım bir şeymi var yardım lütfen

6 Ekim 2009 17:13

adsız ben oynayamadım bu oyunu ama.
resimli ve türkçe çözüm linkini veriyorum.umarım yardımcı olur:)http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=en&u=http://www.gamezebo.com/games/paradise/tips-tricks/paradise-walkthrough&ei=FlDLSsqSMNnI_galyaiVCA&sa=X&oi=translate&resnum=4&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dparadise%2Bwalkthorough%26hl%3Dtr

6 Ekim 2009 17:18

bu da başka bir resimli ve türkçe çözüm linki.


http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=tr&sl=en&u=http://www.bigfishgames.com/blog/paradise-walkthrough/&prev=/search%3Fq%3Dparadise%2Bwalkthrough%26hl%3Dtr%26sa%3DX&rurl=translate.google.com.tr&usg=ALkJrhiR4C-4iycQAsC_ledLrM0wEqiPcw

6 Ekim 2009 21:36

süperbabaanne iyi aksamlar
hakikatan süpersin resimli ve türkçe çözüm linki.
ve yorumlarla bitiremiyecek oyun kalmaz
bu site üç üçlük hepiniz harikasiniz

7 Ekim 2009 00:13

adsız,bahçedeki kafeste leopara baktın mı. bakmadıysan kız uyumuyor. ben epeyce dolaşmıştım bakana kadar..benim 38 nolu yorumuma bak istersen

Adsız
7 Ekim 2009 16:20

arkadaşlar kamyon nasıl çalışır lütfen yardım

7 Ekim 2009 18:39

adsız kamyon için akü, radyatör fanı ve lastik bulmak gerekiyor. bunları buldun mu? ona göre anlatacağım yapacaklarını

7 Ekim 2009 22:44

oyunu yeni indirdim..ancak henüz başında bir sorunla karşılaştım...Çanta falan gözükmüyor...Kız fotoğraf çekiyor ve verdikleri şeyler sol altta biran gözüküp kayboluyor...:(yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Adsız
8 Ekim 2009 15:21

lastik nerede acaba

8 Ekim 2009 18:07

any; sağ klik yaptığın zaman inventory açılıyor. aldığın bütün itemler orada diziliyor. tekrar sağ klik yaparak da inventoryni kapatabilirsin. çantanın kendisi yok. içindekiler orada olacak.

adsız(bir adın olsa hep aynı kişiyle konuşup konuşmadığımı bilirim); lastikler şehirden çıkınca limanda.

Adsız
8 Ekim 2009 19:39

ya ben şu tuzukta kaldım elimdeki bitki2 tane balıkçı varmış bulamadım alcakmış bunları ama bulamıyorum yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm palopolavar sand var

Adsız
8 Ekim 2009 19:41

angel 35

8 Ekim 2009 20:15

adsızz;tuzağı biliyorsan balıkçı ordaki adam işte.
balıkçı dediğimiz olta gibi aletle kumlardan bir şey aldık ya orda işte.mecburen benzetmeler yapıyoruz bazen.kusura bakmayın valla:D
sand aldınsa zaten onu biliyorsun.balıkçı o gidip kulübesinde bul elindekileri ver.kolay gelsin...

Adsız
9 Ekim 2009 10:36

olmadı neden birşeyler mi eksik acaba

Adsız
9 Ekim 2009 10:38

birde return tou mysterious oyunu neyaptımsa bilgisayarda bulamadım burdan buldum açılmıyor dediklerinizi yaptım olmadı çok güzel fakat oynamadım yardım ederseniz sevinirim

Adsız
9 Ekim 2009 18:25

alah aşkına bu davul nerede.........

Adsız
9 Ekim 2009 19:17

lütfen yazın

9 Ekim 2009 19:56

adsız harita odasına girdiysen eğer orada bir kapak yukarı çıkıyor,geminin dümeni var,bir kapak da aşağı iniyor. işte aşağıda davullar

Adsız
10 Ekim 2009 14:41

harita odası nerede

Adsız
11 Ekim 2009 00:12

ya arkadaşlar zyardım lütfen harita odası nerde

11 Ekim 2009 00:24

adsız 132 nolu yorumda ege harita odasının yerini tarif ediyor. girmek için şifre ve kart lazım. bence sen 130-135 arası yorumları tekrar oku. yine de içinden çıkamazsan sor

Adsız
11 Ekim 2009 01:21

ben bana davulu yaptılar aldım ondan sonra neyapcam bilmiyorum yardım başka biryolmu var acaba

Adsız
11 Ekim 2009 02:34

davuluda buldum salla geçtim denizde düştümkapattım yardımlarınız için çok saolun süpersiniz

16 Kasım 2009 00:28

LİNKLER YENİLENMİŞTİR

Adsız
11 Ocak 2010 15:05

linklerde sorun var

11 Ocak 2010 15:10

linklerde sorun yok.eğer DNS ayarlarınız otomatik ise linklerin olduğu site telekomca yasaklandığı için linkleri açamazsınız.

12 Ocak 2010 00:51

ne yapmam gerekiyor ?

12 Ocak 2010 01:20

giz arkadaşım (http://blogumdan.com/2008/01/dns-ayarlari-nasil-degistirilir-resimli.html ) bu adresteki talimatları yaparsan oyunu indirebilirsin

12 Ocak 2010 15:05

çok tşk

Yorum Gönder

Eğer bu sitede oyun oynuyorsanız lütfen ip uçlarını çözümleri yoruma yazarak diğer oyuncularla paylaşınız.Bu sitenin kuruluş amacı ilk türkçe HOG veya ADV oyunların çözümünün paylaşımla yapılabileceği site olmasıdır.Lütfen yeni oynanmaya başlanmış bir oyun için hemen walkthrough linki yazmadan önce,diğer oyuncuların çözümü kendilerinin bulmak isteyebileceğini düşünün.

Lütfen kırık linkleri oyunun tam adını veya sitedeki linkini de ekleyerek BURAYA tıklayarak maille bildiriniz

PLEASE DO NOT POST SPAM COMMENTS

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2009-2012. walkthrough,hiddenobject games,solutions - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template