Voyage: Journey From the Earth to the Moon


Jules Verne'in Aya Yolculuk isimli eserinden esinlenilmiş efsanevi bir macera oyunu olan Voyage, sizi hayal dünyasına ve keşif ülkesine götürüp büyüleyici ve olağanüstü deneyimler yaşatacak.Hayalleri keşfedilmemiş yerelere ulaşmak olan 3 bilim adamıyla beraber antik bir tapınak,gizemli tarihi kalıntılar ve alışılmadık bir çevreye maceraya hazırlanın.Diyecek çok şey yok Island oynayan ve sevenleri buraya alalım,aynı firmadan oyun.1.15 GB
An epic adventure inspired by Jules Verne's From the Earth to the Moon, Voyage will take you beyond imagination and into a realm of discovery, fascinating events and extraordinary experiences. Live the dream that begins with the tale of three scientists whose vision is to pioneer new explorations to far off places of discovery: an ancient temple, mysterious ruins, and an unusual subterranean civilization.1.15 GB

PC System Requirements
  • OS : Win XP/Vista
  • CPU: Pentium IV
  • RAM: 512 MB
  • Video Card: 64 MB
  • HDD: 5 GB
  • DirectX: 9.0c


Part 1 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 1
Part 2 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 2
Part 3 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 3
Part 4 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 4
Part 5 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 5
Part 6 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 6
Part 7 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 7


OR / VEYA
 
Part 1 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 1
Part 2 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 2
Part 3 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 3
Part 4 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 4
Part 5 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 5
Part 6 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 6
Part 7 indirmek için tıklayınız-Click to download Part 7
Bu Oyunu Paylaşın :
Comment Page :

+ yorum + 131 yorum

8 Mayıs 2009 23:28

ufaktan başladım.oyun package içinde walktrough da var ve ben sildim.açıkçası çok keryifsiz olacaktı.onu silmeyip onla oynayanlar yorum yazmasınlar lütfen.
3 lombozu da duvardan aldığım wrench ile açtım.bu arada odada oksijen düştü.benzen burner gibi bi şey var duvarda.onu ateşe getirip ateşi açınca yükseldi oksijen.
iki adamımız var.uzaya çıkış sahnesi seyrettikten sonra birinde kan belirdi.abi ölmüş.bir nahtar düştü yere.onla dolap açıldı bi dümya malzeme aldım.biri de potasyum bi şey torbası.O2 düştükçe onu kullanın ateşte.tavuk ne iş anlamadım sonradan belirdi.
mermileri sanırım bıçakla birleştirdim ve barut tozu elde edip roketlerden birine koydum.

9 Mayıs 2009 09:52

sis e devam. bi anda herşey havalandı. siyah yuvarlaklar dolaşmaya başladı. bende onları huni le topladım. ortam normale döndü. dolabı açtım soldaki cesetten düşen anahtarla. dolaptan bi yığın ıvır zıvır aldım. rafya var. cesetlere dokundum resim çıktı sona onlar örtü ve rafya ile sarıldı. en alttaki delikten aşşağı attım cesetleri. ama önce paketlenmiş cesetleri item yerine almak lazım. sona tıklayınca alttaki pencereden boşluğa uçtular.
bu arada bi anda camlar buz tuttu. ısıyı az yükselttim oksijen seviyesi tam ortada olunca rahartladım. cesetten tüfek de almıştım. horoza bişeyyapamıyorum. artık hiç bişi yapamıyorum. delikten tüfeği bide bişey attım ama ne hatırlamıyorum birden kendimi ayda buldum. ayda bi yığın makine var hiç bişi yapamadım dolaşıp duruyorum. bi altın parçası, mavi rafya, bide yeşil bezelye gibi bişi buldum.

9 Mayıs 2009 09:58

mermi ve bıçakla barut elde etmiştik. roketlerden kıtmızıya koydukdu. biri boştu. o roketleri tabandaki yerlerine koymak lazım ama ben onları koyana kadar nedense çok zorlandım. doğru pozisyonda yaklaşmayınca roketler konmuyodu. şöle ki yerden yaklaşmak gerekiyo ce tam olarak o alet düz olarak karşımızda olmalı. arka tarafından yaklaşınca koyamadım ben roketleri. neyse işte ondan sona ağırlık attım da aya indim. ama attıklarımı hatırlamıyorum. bi tüfeği hatırladım.

9 Mayıs 2009 11:09

bulduğum bitkileri birleşrirerek formüller yaptım yani yeni bitkiler. ordan oraya atlıyom. saldıran bitkileri yeni bitkilerle korkutuyorum. bide elimizde herşeyden üç tane oluyo. kullanıp bitince yenisini gerekirse alıyosunuz. kırmızı bitkinin olduğu yerde bi metal plaka buldum okadar.

9 Mayıs 2009 11:15

bütün bunları ay yüzeyinde yapıyorum. devamlı ordan oraya atlanıyo. atlanırkne sağda yeşil gösterge çıkıyo ok tam yeşildeyken atlanıyo. biyerden para aldım. o parayla teleskop gibi bişeyden yaratığı inceledim. bu arada sağdan soldan 3 yeşil bezelye gibi, sarı yuvarlak bitki, midye, ay rafyası, mavi kamış, bitane tek bir bitki dal gibi bişi aldım. işte bunları formülleyip yeni formüller elde ediyoruz. ilk önce 2 maddeyi birleştirin. 3 ler 2 li formüller hazırlanmadan olmuyo. şimdi çıkıyom fenalık geldi atlayıp zıplamaktan.

9 Mayıs 2009 12:33

Günaydınn ben de yüklemeye başladım.

9 Mayıs 2009 22:33

aracın dışına çıkınca strangulia aldım.atlayarak geldiğim bir yerden mephitia.yine başka atladığım bir yerden voracia,twisted planting aldım.menüde sağda coinler? birikiyor.
bir yerde kayanın tepsindeyken karşıya atladım.burda bir merdivenle alta girilen yer var.buralardan lunaar polting soil,rafya,dead brunc,lunar reeds aldım.teleskop ya da dürbün var.coinle çalışan.ordan bakınca bir mekan ve uzaylı yaratık göründü.altta yine biryere girdim burdaki makinenin alttaki kollarıyla oynadım.sonra sürgüsünü sağ ve soldaki kollara belli bir düzende tıklayarak açtım.çalışmaya başladı.

9 Mayıs 2009 22:35

atlayarak geldiğm bir yerde yerde lav vardı.oraya barutla tıklayınca patlamıştı.sonra bir kez daha buraya gelince ordan potasyum aldım.elimdeki bardağı su gördüğüm yerlerde doldurup içiyorum bu arada.ayrıca gemide de konserveleri açıp tavaya koyup ateşte pişirip yemiştim.pişirmeden de yiyor gerçi.burdaki makinelerde işaretler var tabi anlamadığım.

9 Mayıs 2009 22:39

yaptığım bazı birleşimler:
mephitia+lunar polting=mephitia seedling
lunar polting+varoca=varoca seeedling yanlışım olabilir:(bazıları da bir malzeme ile eksik birleşiyor.ben karışımları da rafya ile birleştirip pembe-kırmızı çiçeklerin orayı geçtim.(agresif çiçeklere tılayıp)ordan sopittorra gibi bişey aldım.robot başka şeye izin vermedi.elimdeki bazı bitkilere karşı aksırıp tıksırdı ama yeterli olmadı.

9 Mayıs 2009 23:00

sarı bitki ve yeşil olan tavaya kondu o da lavda pişti:S
duvarda idogramla ilgili ipuöları var sanki.(makinelerin olduğu yerde iki tane kırmızı düğmeli olan)duvardaki şekiller de sanki bitkilerin yapılmı hali ben hala bazı itkileri geçemedim.ilerleyemiyorum bu durumda.

9 Mayıs 2009 23:06

bu lav olan yerde sağ ve sola da atlanıyormuş ama bol bol idogram görüyorum duvarlarda.ama sanki bu gruplar hangi bitkileri birleştireceğimizi söylüyor gibi.

9 Mayıs 2009 23:33

mantar tipli olanla yeşili birleştirdim.
mantar tipli ile sarı top olanları birleştirdim.
rafya ile ikisini bağlayınca yeni bir karışım oldu.solda kırmızı sağda gri saldırgan çiçekleri geçtim bunlarla.burdan gemiden attığım malzemelerin bir kısmını topladım.kırmızı bir bitki aldım.sanırım yeni karışımlar yapma zamanı.bu şekilde diğer yerlere de gidip attıklarımızı toplucaz gibi.
makinelerin olduğu bölümde her yer sembol dolu.sarkaçlı yerde de öyle kırmızı düğmeliler de.şansa denediklerim tutmadı:D

9 Mayıs 2009 23:52

kırmızı dikenli-mantar gibi olanı birleştirdim.sonra mor dikenli ve mantarı birleştirip rafya ile ikisini bağladım.bununla sadece geminin solundaki yeşil bitkiyi durdurabildim.gemiye girebiliyorum şimdi.son yaptığımla solda yeşil sağda sarı olanları da durdurdum.burdan da atttığım malzemeleri topladım.

10 Mayıs 2009 03:00

kırmızı-mor çiçekleri geçince karşıma dikilen robota nihayet yemek beğendirebildim.kırmızı ve mor dikenlilerdi sanırım tavaya koyup pişirdim(ister gemide ister lavda)yemeğe başladı.ordan malzemelerimi ve viscous secretion diye bir şey aldım.

10 Mayıs 2009 13:19

ben hala bitkileri geçmeye çalışıyorum ordan oraya atlayıp duruyorum :D

10 Mayıs 2009 13:32

ya arkadaşlar bi kere etkiiz hale getirdiğimiz bitkiler daha sonra bozuluyo mu. yoksa bana mı öle geldi. daha önce durdurduğum bitkiyi şimdi durduramıyorum anlamadım. yoksa karıştırdım mı biri bişi desin.

10 Mayıs 2009 15:36

dünden beri formüllerle uğraşıyorum. artık çorba yaptım. ama şu bitkiler var.
VORASİYA(mavi renkli olan) bu mor olanı etkisiz bırakıyo.
SAGİTARİA(mor renkli olan)
MEPHİTA ( sarı renkli olan) buda kırmızı olanı yani gladatiayı etkisiz bırakıyor
GLADATİYA (kırmızı olan)yeşili etkisiz bırakıyo
STANGULİCA ( yeşil renkli olan)
şimdi buna göre ilk başta bol bol midye yada mantar neyse (merkezde altta bulunuyo bu mantar aynı yerde sarı bitki ile mavi rafyada var) bu bitkileri tek tek mantarla birleştirin. tabi bitkileri atlayıp zıplayıp ait oldukları yerden toplayın.
yerleri yazıyorum.
1. kırmızı,mavi bitkiler olan yer
2. sarı, mavi olan yerler
3.mavi, sarılı böceğin olduğu yer
4. mavili, kırmızılı böceğin olduğu yer
5. morlu kırmızılı yer
6. sarılı yeşilli yer
şimdi o tek tek mantarla birleştirdiğimiz bitkileri diğer mantarla birleşen bitkilerle rafyayı da ekliyerek kombine ediyoruz.
bu formülleri yazamıycam fenalık geldi içime
elinizde bol bol mantarla buluşmuş tek bitki olsun gittiğiniz yerde kombinasyonu yapın. benim gibi dolaşmayın
yalnız böceklerinkini yazıyım;
mavi sarılı böcekte kırmızı ve mor bitki tavaya konup ister gemide ister sarı ışıklı bi yer var orda lav çukuru var pişirerek verilecek
mavili kırmızılı böceğe de mor yeşil bitki tavada gene pişmiş olarak verilecek
tüküren bitkileri etkisiz hale getirince o kısımlarda ilerleyince gemiden attığımız bazı eşyaları bide başka şeyleri buluyoruz.gemi harici eşyalardan da ben bi saksı bi ölü dal bide altın gibi bişi buldum.
tavada kalan yemekleri yediremeyince ,itemlerin olduğu yerdeki soldaki adamımıza veriyosunuz. o herhalukarda yiyo.
bütün bunlar bitti

şimdi o lavın olduğu yere geldim sağda solda merdivenler var dikkatli bakın gene atlıya zıplaya en üste çıktım. bi mekana geldim. karşımda gene o böcekten var. şimdilik bu kadar

10 Mayıs 2009 15:37

kötü yazımdan dolayı özür dilerim. ama dünden beri fenalık geldi içime formül yapmaktan.

10 Mayıs 2009 15:54

kapıaki böceğe sarı mavi bitkiden pişirerek verdim. ğişirmek için gene aşağılara atladım sona merdivenlerden yukarı çıktım.
Bi kapı var açıcaz solda duvardada ki resimde çark lazım olduğu anlaşılıyo. aşşağı doğru inince bi mekanizma var renkleri yapmamız lazım. renkler tam krşıdaki ormanın renklerinde yapınca çarkı aldım yerine taktım demir kapı açıldı içerdeyim.

10 Mayıs 2009 17:20

ilk karşıdaki kapıdan giremedim soldaki işaretler ne olacak bilemedim. soldaki yerden girmeye çalışıtorum gene çark lazım. uğraş uğraş aşşağıdaki çarkı ilk yaptığımız şekle göre mor sabit kalıcak kırmızı ile yeşil, mavi ile saarı yer değiştirince çarkı aldım kapıya taktım içerdeyim.

içerde asansör var bulmadan önce bi kaç kkere düştüm. düğmeye bastım asansör geldi ama çalışmıyo. tam karşıda bi lav ve su olan yer var bişi yapamadım.
soldan koridordan gittim. sonunda bozuk yada kırık neyse bi araç var tamir olucak. hopper ve ax aldım ordan.tekrar kapalı kapıya geliyoruz duvardaki işaretlerden ve seyir defterinden bi bitki yememiz lazım olduğunu anlıyoruz. görüş değişikliği yapan bitki sarı ile mavi bitki onları gene aşşağılarda pişirip yukarı çıkıp resmin karşısında yedim. ben tedbirliyim yanımda bitkiler vardı eğer yoksa gene eski yerlerden toplanıyo.
üç tane şekil çıktı kırmızı bulmacanın nasıl olacağını anlatanetrafta yeşil oldu
yeşilden kurtulmak için su içtim bardağımda vardı.
resimler ters açı yarım ay su damlası gibi.
içeri girdim burasu mezarlık en solda ve sondaki tabutu konserve açacağı ile açtım içinden; lınar tool,leakprof globe,iron bar aldım. ironla yani demir çubukla kapı girişinin hemen solundaki tabut açıldı içinden arm,fülüt ve altın kolye aldım.
çıkıcam ama what fayda kapı kapanmış. sağda bi kilit var kurcalıyorum hiç bişi anlamadım. bazen küre döner gibi oluyo ama hayır. uğraşıyorum. şimdilik bu kadar.

10 Mayıs 2009 17:21

peki ben niye yalnız oynuyorum. nerdesiniz yavvv aaaaa bozuluyom bakın...!!!!!!!!.......
BOZULDUM İŞTE..........................
KÜSÜN TAMAM MI ????????????????????????

10 Mayıs 2009 17:34

ŞAÇMALIK
gelişigüzel düğmelere tıkladım. bi şekilde alttaki küre dönmeye başladı. doğru tıkladıkça döndü. olmadı baştan not alarak yaptım. ama sona cıvıttım gelişigüzel herşekilde bastım. küre tamamen mavi oldu kapı açıldı. oh be...

10 Mayıs 2009 17:35

ha bu arada kapıyı açamayınca tekrar ilk açtığım tabutu kurtcalarken selenite key diye bişi aldım şimdi asansöre gidiyorum.

10 Mayıs 2009 17:45

asansörde keyi ilk anahtar yrine taktım. 1. düğme olduğumuz yer. 2. düğme ile biyere gittim.duvardaki alete bişi yapamadım koridora girdim. yürüdüm. önce 2 sona 3 ve 4 nokta gibi ışıklı şekil ve tire yada eksi işareti gördüm. vede sarı gaz. burda bırakıyorum bıktım.

10 Mayıs 2009 18:08

bozom malum anneler günü.şimdi oturup oyun oynasam valide hanım yer beni.akşama görüşürüz şeker.küsmece yok

10 Mayıs 2009 18:30

TAMAM YA SİS HERKESİN ANNECİKLERİNİ BENDE KUTLUYORUM. BARIŞTIK ZATİ KÜSTÜKTEN SONA YORUM YAZMIŞTIM.

10 Mayıs 2009 23:01

ya off nasıl çıktınız bu gemiden.iki ayrı save de oynadım her şeyi yaptım bi türlü aya inemiyorum ve o bozonun hunili bidonla topladığı şeyler çıkmıyor.bi yazın püf noktasını noolur

10 Mayıs 2009 23:16

merciiiiii daaapphhneeeeee:)))
efendim o damlaları toplayabilmek için önce ateşi yarıya kısıyorsunuz ve potasyum kabını çekiyorsunuz ateşten.oksicen karbondioksitle aynı seviyeye gelince yine ateşe koyuyorsunuz kabı.ve yerçekimsizlik başlıyor damlaları topluyorsunuz.
aya salimen inebilmek için de sağda beliren göstergede ben ibreyi sarıda tuttum hep tıklayarak

10 Mayıs 2009 23:33

oynuyorum,habire biryerlere atlayıp zıplıyorum fakat anlatmak o kadar zor ki. herhalde tam adapte olamadım aya. yönümü tekrar bulabileceğimden bilr çok emin değilim.aslında o saldırgan bitkilere pek bir şey de yapamıyorum. bir tek su ve ateşin olduğu yerden voracia aldım 3 tane. bir de ilk aya indiğim yerden iki ayrı bitki alıp tavada pişirip yemişti. o beni hızlandırdı ve atlayabildim. şimdilik atlamaya devam.

11 Mayıs 2009 00:03

atlayıp zıplarken elimde tek bitki vardı, onun da neyi etkisiz hale getirdiğini bulamadan bir anda uzun sıçrayabileceğim bir yer buldum,sanki bitkilerin üzerinden sıçradım. geldiğim yerde dediğiniz metali aldım(twisted plating).Sonra sarı mephitiayı da buldum orad. ayrıca bir sürü düğmeli bir alet ve makinalar var. yanında kapı olan makinanın düğmelerine basınca "çalışmıyor,hava desteğini açmalıyım" diyor. mağaraya girdim. iki vana vardı. Biri hava biri su. havayı çevirdim,birşey olmadı,sonra tam karşıda bir kapak buldum. sürgülü. sürgüyü açmak için 1 kez sola 2kez sağa,1 kez sola 2 kez sağa şeklinde kaydırdım,kapak açıldı ve hava geldi. pervane dönmeye başladı.tekrar çıkıp renkli düğmelere bastım. bu kez de basınç düşük dedi. su desteğini açmalıymışım.

11 Mayıs 2009 00:10

abi ne bu başım döndü atlayıp zıplamaktan.daha bi bitkiyi de korkutmayı beceremedim

11 Mayıs 2009 00:13

içerdeki su vanasını açtım birşey olmadı,sonra dışarı ve yukarıçıktım. içerde hava vanası açılınca yeni bir kapı açıldı, o direk yukarı çıkıyor. ordan üzerinde kırmızı işaretler olan kapağın oraya gittim. su işaretlerine bastım(ilk iki sırada. 3. ve 4. sırada ise silinmiş olan işaretleri denedim. 3. sırada sanırım silik olan ilk işaret,4. sırayı hatırlamıyorum. deneyin.doğruysa basılı kalıyor,yanlışsa baştan denersiniz. o kapak da açıldı. altında ana su vanası var.

11 Mayıs 2009 00:25

bir tarafa çevirince su sağa akıyor, diğer tarafta sola.sağda kırmızı düğmeleri olan başka bir panel var. daha önce bu düğmeleri denemiştim,basılmıyordu. şu an basılıyor.bastıkça ortadaki yuvarlak bölme kalkıyor. 3 üstte 3 altta 6 düğme var
1 2 3
4 5 6 diyelim.
sıralama şöyle:1-4-2-4-3-4-5-4-6 bundan sonra neye bastıysam yükselmedi. fakat hala su basıncı düşük.

11 Mayıs 2009 00:39

buldum.aynı vana-düğme sisteminden karşıda bir tane daha var. aynı şeyleri ona da yapıyoruz. üstelik bundaki işaretler silinmemiş. su düğmelerini bulmak kolay oluyor. bunda suyu sola veriyoruz. basılan düğmelerin sırası aynı fakat hala basınç az diyor. bu gecelik yeter. yarın kaldığım yerden devam ederim.

11 Mayıs 2009 01:35

mezarlıktan aldığım iki sarı parça yani anahtar harici olan ikisi birleşti.yepyeni parçalarımız oldu.forearms-upperarm-corroed part.
asansörde 1.katt adam figürleri;ikisinin de bacakları içe kıvrık,soldakinin kolları aşağı açık sağdakinin kolları yukarı açık yapınca altta yer açıldı kontrol kutusu aldım.
2.kat sarı gaz ve noktalı şifre yapamadım henüz.

11 Mayıs 2009 01:37

unuttuğum birşeyi ekleyim:mezarların olduğu yere girince kapı kapanıyor hani.epey bi uğraştım açmak için.kenar sayılarını sıraya soktum falan.ancak sonra anladım olayı.yeşil ışık yanan şekillerin kenar sayılarını toplayıp o sayıya eşit olan kenara sahip şekle tıklayın.

11 Mayıs 2009 01:40

3.kata çıktım.uzaylının dediğini keşke anlasam diyoruz galiba.orda bir odaya girdim.kürek aldım.yine su ve ateş makinası veee hoş bir sürpriz sebzelerimiz var burda da.bunlardan kurtuldum sanmıştım.ama uzaylılara daha çok yemek pişiricez sanırım.yüreğim kaldırmaz bunu ya:D

11 Mayıs 2009 01:49

4.kata çıktım ingilizce bilen bir uzaylı.karşılıklı konuşmalar var.şeçeneğin birinde solda coin menüsü çıkıyor.benden coin mi istedi anlamadım.elimde hiç yok.teleskopa taktım sürekli nedense.ayrıca alt kısımda bir düğmeye basınca sembolleri soru.ikisini de bildim tamamen şansa.sağda ve solda da puzzle makineleri var.gezdiğim bir çok yerde asansöre takılan anahtardan istiyor sanki.

11 Mayıs 2009 01:53

bu uzaylıyla elimdeki kolyeyi seçip konuştum.bana bu kez uzaylıca konuştu öğretti mi ne yaptı anlamadım.kolyem yok şimdi.

11 Mayıs 2009 02:06

yok ya çok sabır istiyor.parçalar birleşiyor bazıları başka parça istiyor bulamıyorum.alt kattaki makinede silindirin biri eksik koymak istedim missing falan diyor.bir yerinde de delik varmış.kapatamadım.bu garip oyunu beğendim bir de bırakamıyorum:)))

11 Mayıs 2009 02:22

OO TEŞRİF ETMİŞSİNİZ EFENDİM. AMA BEN BEZDİM ARTIK. DİNLENECEĞİM. ARTIKIN YARIN DEVAM.

11 Mayıs 2009 22:07

epeyce birşeyler çözdüm fakat bunu yazmak çok zor. Ege ve bozonun anlattıklarını yaptım. bir de haritasını çizdim o renkli ormanın. ayrıca ormandaki bitkileri sakinleştirmek için gerekli karışımları da tablo haline getirdim. bizim göbeğimiz çatladı, bizden sonra oynayacaklara yarasın hiç değilse.sis benimle ilgilenirse buraya koyacağım.

11 Mayıs 2009 22:26

gemiden attığımız cisimler arasında bir de saksı bitkisi vardı hatırlarsanız. işte onu merdiven ve lavın olduğu yerde toprağa ekmek istedim.iyi fikir ama aydaki koşullara dayanması için güçlendirmek gerek dedi. ben de mavi bitkiyle birleştirdim. o zaman toprağa ekildi, büyüdü ve merdivenin yıkık olan kısmını onunla aşarak üst kata ulaştım. kapıda bir böcek bekliyordu. mavi ve sarıyı tavada karıştırıp aşağıdaki lavda pişirdim. yedi ve arkasını döndü.içeri girmek için kapının yanındaki düzenekte eksik olan çark konulmalı.geride bir yerde bir çark vardı. bir daire içinde 5 bölge var. bastıkça renkler değişiyor. tam karşıda kuşbakışı gördüğümüz ormanın renklerine göre yaptım,altta soldaki düğme mavi oldu ve çark aldım. bir düğme daha var altta. renkleri bu sefer saat yönünün tersine uyguladım. o da mavi oldu.bir çark daha aldım

11 Mayıs 2009 22:31

daphnedediğin yer bizim geçtiğimiz yer mi acaba.ben saksı bitkisini henüz kullanmadım.ama dediğin yeri de hatırlıyorum.asansörlü yer ise farklı şekilde geçmiş olabiliriz.

11 Mayıs 2009 22:35

ben asansörlü yerde en alt kattaki makineye sol tarafına huniyi taktım.silindir parça da alta takılacak.ama birleştirmem gerekiyormuş başka şeylerle.

11 Mayıs 2009 22:37

ben oyunu indirdim ama pc heracıp kapadığımda oyun yeniden başlıyor, bunun kaldığı yerden devam etme şansı yokmu varsa nasıl yapılıyor yardımcı olurmusunuz

11 Mayıs 2009 22:38

3.kattaki uzaylı yemeğini hortumdam yiyor sanırım.sebze olan yerde bir kaç karışımı lavda pişirdim denemek için.ancak hortumu mutfak dediğim yerdeki silindirlerin döndüğü yere bağlı.tavayı oraya tıkladım.o da yanılmıyorsam hortumdan yiyor bunları.en son yeşil-sarı bitki verdim.bir tuujhaflaştı sanki yediği zaman ama hala orda.gözlerini ovuşturuyor uyuyacak mı ne:D

11 Mayıs 2009 22:39

çarklardan biri kapıya takıldı. sanırım ilki. ama emin de olamadım şimdi.kapı açıldı. içerde bir demir parmaklıklı yer var,şifreli panelle açılacak. bir de çark gereken bir kapı daha var. önce çarkı taktım. kapı açıldı. aşağı inen merdivenler görünüyor. FAKAT İŞGÜZARIZ YA İLLA Kİ PARMAKLIKLI KAPIYI AÇACAĞIM. DENERKEN PARMAKLIKLARIN ARDINDA YERDE ÜÇ İŞARET GÖRDÜM. KOD O İMİŞ. KAPI AÇILDI.NASIL TARİF ETSEM ? ilki göz veya açı işareti gibi,ikincisi bir yuvarlak ,içi hafif karalanmış ve üçüncüsü su damlası gibi.içeri girdim, karşıda dünya gözüküyor. ağzım açık dünyaya bakarken kapı arkamdan kapandı ve içerde kaldım. yerdeki yazıyı da şöyle çevirdik: dünyayı gör ve öl. :)

11 Mayıs 2009 22:40

rain-women oyun ekranında sağ klick yaptığında itemleri gördüğün pencerede sol üste bak.menü yazan yere tıkla.ordan save seçeneğini görebilirsin.save dedikten sonra oyununa en son kaydettiğin yerden devam etmek için açtığında load seçeneğini seçeceksin.zaten kaydettiğin zamanı gösteriyor.menüyü bulursan gerisini halldersin sanıyorum.

11 Mayıs 2009 22:44

hah evet daphne dediğimiz yer.farklı şekilde gelmişiz oraya.yukarda yorumlarda var takılırsan.asansörü gördün mü aynı yerdeyiz demektir.bekliyorum seni ben uzaylıca biliyorsun değil mi:D

11 Mayıs 2009 22:44

ege sanırım ben yukardan geldim oraya,sarmaşığa tırmanarak,sen aşağıdan. şimdi sis'den aldığım yardım sayesinde becerebilirsem harita ve tabloyu eklemeye çalışacağım. bu ilki: haritabu da tablomuz: tablo

11 Mayıs 2009 22:46

egeeee,ben mahsur kaldım parmaklıkların ardında. gurbet ellerde hapislere düştüm. bana temiz çamaşır getir bari

11 Mayıs 2009 22:52

egecim yapamadım ben oyunu açtım sağ tıkladığımda save falan gelmiyor yada ben beceremedim oynadığım oyun flux family secrets zaten kaldım bir bölümde birde her açıp kapattığımda baştan başladığı için çıldırıyorum

11 Mayıs 2009 22:54

rain women
oyun ekranında mousea sağ cliky yaptığında farklı bir ekran gelir önüne.inventory ekranı.orda en sol üstte menü vardır ve menüde de save seçeneği vardıro menüye tıkla önce sonra save.e

11 Mayıs 2009 22:55

rain bak sağ cilick yapınca item penceresi geliyor ya.o pencerede sol üste bak menü var.kırmızı renkli seçeneklerden en üstü menü.sen menüye bas orda göreceksin save seçeneğini.sağ click yap önce o ekranda sol üste bak.

11 Mayıs 2009 22:55

daphne
helal.ilk denemede on numara:))

11 Mayıs 2009 22:57

ege sağol,çıktım sen olmasan var ya hayatta çıkamazdım:D

11 Mayıs 2009 23:03

bu uzaylı her yemesinde farklı tepki veriyor.sürekli bir şeyler deniyorum bakalım.

11 Mayıs 2009 23:23

o kapı ile ilgil ben de bir ayrıntı yazayım( mezarlığın kapısı) her iki düğme de yeşil yanıyorsa kenar toplamlarına eşit sayıda kenarı olan şekile tıklayacaksınız. biri kırmızı biri yeşil yanıyorsa kenar sayıları arasındaki farka eşit kenarı olan şekle tıklayacaksınız

11 Mayıs 2009 23:26

ege benim uzaylılar ingilizce konuşuyor sular seller gibi

11 Mayıs 2009 23:37

asansöre selenite key takıldı.en alt ik düğme hariç üsttekiler yandı. ben de 3. kata çıktım. ingilizce konuşan uzaylı beni aşağıladı. dünyaya dönmem için gerekenlerin listesi var elimde. bir top gerekli ama nereden bulacağımı söylemek için para istiyor adi uzaylı. bir de lab. ları varmış. 1. katta. oraya gitmek için asansörün kontrol paneline uygun hier bilmemne anahtarlarını yerleştirmek gerekiyormuş

11 Mayıs 2009 23:39

evet daphne arada konuşuyorlar.yanlız şu 2.kattaki uzaylı ile çok uğraştım.odadaki makineden ona yemek ve su gidiyor.bir bitki karışımında uyukluyor falan halledemedim bir türlü.
2.kattaki nokta şifresini gördün mü çözemedim mantığını.
bu arada el arabası gibi olan şeyi aşağıdaki makinenin sol altına koydum.

11 Mayıs 2009 23:48

ege ,bu kenarda yazan 312 sayısı bizim zeka katsayımızı mı gösteriyor? öyleyse vaavvv diyorum:D

11 Mayıs 2009 23:49

henüz nokta şifresini görmedim ama loglarımıza nokta ve çizgileri geometrik şekillerle eşleştiren bir not almıştık. işine yarar mı acaba?

11 Mayıs 2009 23:50

:DDD
bu oyun olsa olsa ne kadar iyi aşçı olduğumuzu gösterir daphne:)))

11 Mayıs 2009 23:51

daphne ben katları yukarıdan aşağı söylüyorum.2.katta karşıda nokta şifresi.içimden bir ses çözeceğini söylüyor:)

12 Mayıs 2009 00:03

bir de orada yukarda turuncu bitkiler var.ben nasıl olduysa birini yakaladım.bardak seçilydi.ancak yok oldu bir yere tıklamadığım halde.şimdi elimizdeki cam kapla yakalamaya çalışıyorum.sanırım yemeğe bu da katılacak:D

12 Mayıs 2009 00:10

evet şu turuncu bitkiler tavandan sarkan.2.kez yakaladım ben itemlerde camı bulana kadar patladı yok oldu.bitkiyi yere düşmeden yakalamak gerekiyor.ve cam kabı hazır tutup hemen içine almak lazım.

12 Mayıs 2009 00:16

iyi de ben bu cam kaptaki bitkiyi oraya buraya tıklarken lava da tıkladım.kabım ve bitkim yok.ala ala potasyum aldım.zaten vardı ben de potasyum.ne olacak şimdi:(((
sanırım yanlış iş yaptım...

12 Mayıs 2009 00:23

ben şimdilik bıraktım.keydetmeyim bari.çok bir şey yapmamıştım nasılsa.gitti güzelim fanusum:D

12 Mayıs 2009 01:18

çıkmadan önce bir kez daha baktım.şu 4.kattaki uzaylıya elimdeki nesneleri verince alıyor ve coin(?) veriyor karşılığında.ancak sağ panele tıklayınca istediğimiz nesneyi yine para karşılığında satın alabiliyoruz.ilginç...

12 Mayıs 2009 01:29

elimizde iki uzun altın arısı metal vardı.bunlar birleşip iki nesne daha istiyordu.ordan aldığım iki nesne işe yaradı.dördü birleşip makine kolu oldu.ne aldığımı parçaları bozamadığımdan yazamıyorum.ama biri musluk başı gibi sarı metal diğeri ayak gibi sarı bir metaldi sanırım.şimdi silindir ve ax denen iki neneye bir parça lazım ki makineye takalım.bazı parçaları satıp yeni parça alabiliyoruz.fanus için boşuna üzülmüşüm.ama uzaylı arada kar yapıyor mu dikkat etmedim:DDD
bu kez gerçekten çıktım:)

12 Mayıs 2009 08:07

bize dil öğreten uzaylının sağındaki makinada 2 tablo va. sağ taraftakinde bazı figürler soldakinde ise hep aynı resim. sağdaki bir düğmeyi seçelim bikaç kez sesi tanıyana kadar basalım benzer sesi solda arayıp bulucaz. bulunca tekrar sağdai düğmeye basalım doğruysa ikisininde ışşığı yanıyo. 2 düğmeyi eşleşmeden başka düğmeye sağda basarsanız yeniden başlamak gerekiyo. tüm tablo bittiğinde zeka puanımız 20 puan daha artıyo. tekrar uzaylı ile konuşuyoruz bize 2. keyi veriyo.
2. keyi aldım 5. kata çıktım ama bişi yapamadım. şu makinalardaki şifreyi çözmek lazım ilerlemek için
noktalar çizgiler hepsi bir rakamı anlatıyo ama hangisi kaç daha bulamadım.

12 Mayıs 2009 09:16

sayı sistemini buldum. şifreli makinanın önüne gelince yerdeki ışıklı işarete bakıyoruz. kaç ise bunu makinadaki üstteki numaraya ekliyoruz. buna göre sistem şu;
patlıyan mantarların olduğu katta mantarlara doğru gidelim orda solda kapalı bi kapı var burdan giricez makinanın solunda 3 tane örnek işlem yapmış onları dikkatle inceliyelim anlamak için.
şimdi noktalar 1, çizgiler 5 ekliyor. bu makinada bakıyoruz yerde bi nokta ve bir çizgi var.
şimdi size verilen rakam ne ise buna bir nokta, bir çizgi 6 eder. sizdeki rakam ne ise buna 6 ekleyip alta yazıcaz. yalnız sağdaki kutu birler hanesi. oldaki kutu ise yirmiler oluyo.
örneğin solda bir nokta varsa bu 20 demek. 2 nokta varsa 40 demek.
diyelim ki bizim makinada solda 2 nokta var, sağdada
3 çizgi. 43 demek oluyo. 43 e 6 ekliyoruz, 49 yapar.
bu durumda sola 2 nokta sağa 2 çizgi 3 nokta yapıp entere basıyoruz. enter alttaki ok tuşu oluyor.
haneleri aktif yapmak için o haneye tıklanıyor. kare tuşu haneyi sıfırlıyo yanlış falan yazınca kareye basıyoruz. yuvarlak düğme nokta işareti uzun düğmede çizgi işareti yapıyor. ben şimdi patlıyan mantarların katında o bölmeyi açtım içerdeyim.

12 Mayıs 2009 09:22

yalnız bu dediğim yere 2. katta danışmadaki böcükle konuşulunca o söledi uzay topunu bulucaksız diye öle akıl ettim oraya girmeyi. bu arada long ve sort strapı birleştirdim, straps in loop oldu.
daha öncede metal armyi metal tool ile birleştirince de mechanikal forearm, mechanikal upperarm ve corroded parts ım olduydu.

12 Mayıs 2009 09:24

bu arada seyir defterinde sayısal bilgiler de var ama ben ingilizce tam anlamadığımdan çözmek için çok uğraştım. bilenler ordan okusun.

12 Mayıs 2009 09:26

içerde soldaki kolu çektim kapı kapandı sağdakini çektim bi yer daha açıldı baktım inceledim gene duvarlarda bişiler yerlerde noktalar çizgiler var ama bişey yapamadım.

12 Mayıs 2009 09:31

tekrar koridora çıktım orda bi kapı daha var ona ait mekanizmada noktalara tıklayınca bi kapı açıldı. amanin ordan bi girdim gene eski yere bitkileri topladığımız alana gittim güç bela tekrar buraya geldim.

12 Mayıs 2009 09:39

ahanda bende yeniden yukarı çıkmak için dediğiniz gibi saksı bitkisini mavili bitki ve rafyayla birleştirdim fasulye ağacı oldu. değişiklik olsun diye bu sefer ondan tırmandım. nan bu böcek hala girişte arkası dönük duruyo. hayret ya ne sabırlı şeymiş. ha bu dediğim kapı ışıklı tablonun karşısındaki. işte ordan dalmayın benim gibi ta eski merkeze inersiniz.

12 Mayıs 2009 10:35

ben bütün katları araştırdım 2. keyi almıştım ya daha önce onla ligt yazan kata çıktım. ordaki yaratıkla konuştum. dene kapıyı açacak toplamayı yapıcaz. bu sfer 22 ekliycez yalnız burda toplama yaparken işaretleri kağıda yazın 22 nin 2 sini sağdakine ekleyin 20 yi ise soldakine ekleyin. ben gene çok uğraştım. drekt sağdakine 22 ekleyince yanlış oluyo. şöle bende solda bi nokta vardı yani 20 sayılıyo. sağda ise 3 çizgi 2 nokta vardı. 3 çizgi 2 nokta 18 ediyo. buna sağdaki 2 noktayı ekledim. etti 20 alt kareyi 0 olarak bıraktım. burdaki yirminin 2 sinide sola ekleyince 3 nokta yapmam gerekti yani 60. bölece sola 3 nokta sağ boş oldu ve kapı açıldı labratuvardayım. zekam da 322 şu an .

12 Mayıs 2009 10:44

kapıyı açtım içerdeyim. sağdaki makina izoyop ayırıcı. soldaki ise saflaştırıcı ama bozuk bişiler yapmak lazım gene ordaki yaratıkla konuşuyorum. ama anlamıyorum bişiler lazım diyo. bu arada sol makinanın üstünde bi yığın formüller var. onlara baktım vede şimdi hepsi seyir defterine girdi. çok zor çokk. nası yapıciğizzz acep.

12 Mayıs 2009 11:01

şimdi burdaki yaratık beni aşşğıdaki dil öğretene götürdü
ona rfya verdim ve selentine dilini anladığımı ama konuşamadığımı öğrendim konuşmak için bi fülüt bulmuştuk kırık onu tamir etmek lazım ama nası edicem
bişiler alıcakmışım ay parası lazım. ona elimdeki fideleri verdim şimdi 506 ay param var. iyi de nerden ne alıcam bilmiyorum. uf ya şunları biri tercüme etse körlemesine oynuyorum.

12 Mayıs 2009 17:18

BİZE DİL ÖĞRETEN YARATIĞIN YSOLUNDAKİ MAKİNADAN İŞE YARAR Bİ ÇOK ŞEY ALINIYO. PARA ELDE ETMEK İÇİN BOL BOL BİTKİ FİDANI VERDİM.
mechanikal elbow, upperarm,forearm ve hand birleşri. mechanikal arm oldu. burdaki 2 aleti parayla aldım.
gene parayla yrshnouffs gluonce aldım. tutkalmış bu.
bu tutkal, fülüt, mavi uzun bitki birleşti fülüt tamir oldu ben artık selentine dilini konuşabiliyorum.
gene parayla kapı kolu gibi bişi aldım onu en alttaki makinaya taktım. borusuna huniyi altta da el arabası gibi olan cisimi taktım. bi kumanda bulmuştuk o kumanda yıda aletin sağındaki yere taktım.ama hala bi eksik parçam ve fuulim yok. yani yakıt lazım.

12 Mayıs 2009 17:49

3. anahtarıda aldım ama almadan önce bi konuştu bi konuştu destan yazdı. sona o anahtarla nöbetçi yaratığın ordaki metal yeri açtım bi büst çıktı büstü düşürdüm. düşen parçayı demir çubukla kırdım 2 madde aldım. açık renk olan tuz sanırım. koyu renk olanı gene tutkalla yapştırdım tekrar büstü yerine koydum. yaratık havamda değilim diyo konuşmak istemiyo şimdi aşşağıda yemek yapıcam ona kendini iyi hissettiren.

12 Mayıs 2009 18:17

mutfakta sarı yeşil bitki ve tava formülledim. pişirdim. kaynayan yere attım. 3. kattaki memnun olmadı 5. kattaki sevmiş. arkasını dönmüş dolap gibi yeri açtım. küre, kayış vs. ne buluyosam aldım. gerçi ben bunları parayla almıştım. solda mavi bişi ve bidonla asit aldım. asitle mavi koni gibi şeyi birleştirdim. bi boş koni ve boş bidonum oldu. boş koni itemlerde solda fülütün yanına gitti
tekrar asit aldım.

12 Mayıs 2009 18:32

sona yapıcak bişi bulamadım. kapsülün yanına gittim. içerde horozla konuştum. meğersem o mavi koni tüm canlıları anlamaya ve konuşmaya yarıyomuş. horroz bişiler anlattı üzüm suyu falan neyse tekrar hani o ağaç diktiğimiz yere geldim. bide merkezden tekrar uzun mavi bitkiden aldım lazım olur. diye benim fasulye ağacı sandığım şey üzüm asmasıymış ordan üzüm kopardım yukarı çıktım

12 Mayıs 2009 19:07

mutfakta üzümle yuvarlak mavi bitkiyi pişirdim kaynayan kazana attım sarhoş oldular. bu arada bi kaç key takılı iken 3 kattaki keyimi çalmiş sarhoş olunca geri aldım. patlayan mantarlardan michele yedirmek lazım ama ben yakalıyamadım. küreyle yakalanıyo. bende sarı yeşil yemek yapıp yedirdim. şimdi michel hız kazandı. fülüt ve koni resminin altına hız işareti gibi bişi eklendi

labratuvardaki gene bana bilgi vericek para ile. gene bi yğın yemek yaptım dil öğretenden para aldım. labratuvardaki bana gene bişiler anlattı ama tabiki anlamadım. oraya buraya tıklaya tıklaya buluyorum napıcamı.

12 Mayıs 2009 19:08

artık yapıcak bişi bulamadım merkeze orgun yanına gidiyorum.

12 Mayıs 2009 19:20

Dışarı çıkıp ormanın ortasındaki alana gidin. Alt kısma inip orgun yanındaki kapıdan girin. Orada ideogramlar içeren bir resim göreceksiniz. Bu resme kırmızı+mavi yemeği yiyip pembe görüşle bakarsanız birtakım gizli rakamlar göreceksiniz (solda 1 ve sağda 8). Yukarı su birikintilerinin olduğu kısma gidin. Bir bardak su görüşünüzü temizleyecek. Sonra suyun başındaki üzerinde ideogramlar olan panele bakın. Dört tane su simgesine tıklamanız gerekli. Simgelerin ikisi silik kısımda ama bulması problem değil. Her sütunda bir tane su ideogramı var. Dördüne tıklayınca panel açılacak. Altından çıkan düğmeyi sağa çevirin. Sonra solunuzda kalan diğer panele dönün. Bir rakamına tıklayın, arkadaki şey bir kademe yükselecek. Sonra diğer taraftaki suyun başına gidip paneli açın ve vanayı bu kez sola çevirin. Sonra sağınızda kalan panele dönün. Sırasıyla 1-4-2-4-3-4-5-4 tuşlarına basın. (Sol üstten başlayarak sola doğru numaralandırdım). Arkadaki şey sekiz kademe yükselecek (solda 1 ve sağda 8). Resmin yanına dönün, 1-2 tane tuz alın.

12 Mayıs 2009 20:03

şlimdi saflaştırıcıya gidelim. lastiği küği tam emin değilim bide küre yani fanusu yerlerine koyalım çalıştırmak isteyince yağ istiyecek daha önce seyir defterine geçen resimlerden anladığıma göre yağlandırmak için kırmızı ve mor bitkiyi pişirip altaki yere koyyoruz. o arada borular kızarıyo. işte oralar tıkalı yeni yaptığımız kol vardı ya bimem ne arm işte o kol ile o borulara tıklıyoruz. valla ben bi kaç kere kırmızı mor bitki hazırladım. sona birden bana zubroo concantatre yi verdi. sona bunu hani ilk başlarda böceklerden çıkan ifrazat vardı ya vicios section onla birleştirdim yağım oldu.

12 Mayıs 2009 20:10

şimdilik bu kadar bana destek olduğunuz için teşekkürler...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12 Mayıs 2009 22:14

sağol bozom yorumlar için.her oynayan ,yazan,hatta resim yapmayı öğrenip nete yüklemeyi öğrenenler ( daphne!!) birbirimize destek oluyoruz.eş zamanlı oynayamasak da

12 Mayıs 2009 22:50

yazmak tamam ama bu konuşma makinesi öldürdü beni. bütün sesler birbirine benziyor. sen nasıl geçtin bozo?

12 Mayıs 2009 22:52

arkadaşlar bu oyunda senkronizasyonu tutturmak neredeyse imkansız. bir yerde 2 gün takılabiliyor insan:)

12 Mayıs 2009 23:32

sonunda oldu.yazılı ve sesli uzaylı dilini öğrendim.dil öğreten bilgiç uzaylının masasının tam önünde bir ekran var. orada yazılı dil öğreniyoruz. başlamadan önce kitaptaki idiogramlara şöyle bir bakın.size üç idiogram soruyor. bilirseniz geçiyorsunuz. sonra sıra sözlü sınava geliyor.uzaylının sağındaki makineye geçiyoruz. yanyana iki panel var. sol sesler sağ karşılıkları gibi. sesleri tanımaya hiç uğraşmayın .çok zor,çünkü birbirine çok yakın sesler. soldaki ilk tuşa basın,sağ paneldeki idiogramları teker teker deneyin.uyuştuğu zaman yanıyor ve sabit kalıyor. aynı şeyi tüm sesler için deneyin. yanma yok. yazma ve konuşmayı öğrendikten sonra yine uzaylının önünde sağında duran anahtar düğmesine bastım. level 1 anahtar için gereken zeka katsayısı 200 ve bildiğim dil seviyesi deyeterli imiş. anahtarı aldım. level 2 anahtarı için gereken zeka seviyesi 300. benimki 317. Fakat level 2 anahtarı sadece Supreme Ruler verirmiş. Onunla görüşebilmek için akıcı olarak uzaylıca konuşmam gerekiyormuş.Nasıl akıcı konuşacağımı söylemek için adi uzaylı para istiyro. elimdeki parayı beğenmedi."daha zengin olunca gel" dedi bana

12 Mayıs 2009 23:34

4 ay param vardı. damaged flütü 50 ay parasına sattım uzaylıya. 70 lunara da şu ezilmiş metal parçayı sattım. elimdekileri satmaya devam edeceğim.

12 Mayıs 2009 23:39

100 lunara bilgiyi sattı bana. inanmıyorum, atalarının flütlerinden birini bulup onarmam gerekiyormuş. az önce sattık onu. şimdi geri alacağım.aldım 50ye sattığımı bana 60a geri sattı adi

13 Mayıs 2009 00:32

bozonun anlattığı şekilde ilk sayı şifresini çözdüm. Uzaylı matematiğinin mantığı şu ki, bizdeki 10luk sistemin yerini onlarda 20lik sistem alıyor. yani 19akadar 1ler hanesinde kalırken 20de 2. haneye geçiyor.ve noktalar 1 çizgiler 5i temsil ediyor. maksimum 3 çizgi 4 nokta yani 19 bir haneye yazılabiliyor. Log'larda 3 tane toplama işlemi var. ilki yani üstteki 6 ikincisi 6
1 (14) 24
+______ +_____
2(0) 2(10) çünkü 10 tek hane


sonuncusu 6
18
+_____
1(14)

13 Mayıs 2009 00:32

arkadaşlarsize dünde sormuştum ama kusurabakmayın lütfen oyundayken mausu sol tıkladığımda hiç bir ekran gelmiyor gelmediği içinde save yapamıyorum ve pc heraçtığımda oyun yeniden başlıyor ben nerde hatayapıyorum kaç keredenedim hiç ekran falan gelmiyor oyunun içinde iken

13 Mayıs 2009 00:35

rain women, mause ile sol değil sağ tıkla. inventoryni göreceksin aynı zamanda sol üstte kırmızı olarak altalta menu-log-putteringabout-ideograms-investigation yazacak. sende var mı yok mu bunlar?

13 Mayıs 2009 00:38

pardon yanlış yazmışım sağ tıklıyorum oyun içindeyken oynarken yani ama ekran gelmiyorki yapamıyorum bende o dediklerinin hiçbiri çıkmıyo kaldıkı sağ tıkladığımda çıkan hiçbişey yokki zaten

13 Mayıs 2009 00:41

inventory de yoksa bence yükleme ile ilgili bir sorun vardır. zaten oynayamazsın oyunu. bence rar dosyaları hariç herşeyi sil ve tekrar kur oyunu

13 Mayıs 2009 00:44

yo oyunu oynuyorum sadece kaldığım yerden devam etme şansım yok sürekli pc kapatıp açtığımda baştan başlıyo oyun

13 Mayıs 2009 00:46

rain,
kurduğun oyunu sil tümüyle.rarları açıp tekrar kur bence.bu dediğini benim aklım almadı valla.oyun bozuk demek sende kurulan.ama onca insan bu linklerswen kurdu oynuyor.başka bir kaynaktan kurduysan söyle

13 Mayıs 2009 00:46

inventory görünüyor mu sağ klikle rain?

13 Mayıs 2009 00:49

istersen sağ taraftaki chate gel rain daha hızlı konuşuruz

13 Mayıs 2009 00:54

bu arada tavandan sarkan turuncu meyvaların olduğu kattaki puzzleı çözdüm, kapı açıldı fakat bir de iç kapı var ve yerdeki kol sıkışmış.neyle açacağımı bulamadım bir türlü. başka yere gidiyorum.

13 Mayıs 2009 01:19

bu arada bozo,inan bana ingilizce bilen de bu oyundan fazla birşey anlamıyor. ben hala 2. puzzleı çözemedim.artık sıkıldım. bu akşamlık bırakıyorum.

13 Mayıs 2009 09:30

rain oyunu indirirken benim egze dosyamı ayrıca indirmişti. ben farkında olmadan onun başka egze olduğunu sandım ve sildim. sona bi baktım egzem yok. sanırım son bölümü tekrar indirdim di. ama diğer arkadaşlarda böle mi oldu bilmiyorum. çok partlı oyunları indirmek için jawadownloader diye bi program kullanıyorum. bu program egzeleri de kendi idiriyo sanırsam bi çok oyunda öle oldu.
bide mausunun sağ klik foksiyonu çalışıyo dimi eminsin.

13 Mayıs 2009 09:38

daphne içeri gir sol kolla girdiğin kapıyı kapat. ondan sağ kolla yeni kapıyı açabilirsin. içeriye gir bu uzay topu bak koca bi huni gibi ve ucundan sanırım dünya görünüyo. içerde kapı kapanırsa duvardaki düğmeden açabiliyosun. sona çıkarken gene önce 2. odanın kapısını kapatıcan yani sağ kol sona sol kolu çekip en dış kapıyı açıcan dışarı öle çıkıcan. ama bende o odada daha bişi yapamadım sadece heryere baktım. deftere bişiler geçti ama anlamadığımdan hiç bahsini etmiyorum. srn anlarsın.

13 Mayıs 2009 09:47

daphne 2. pazılda sağdaki rakamın üstüne direk 22 yi yazma dedim. dikkat et. 22 nin 2 sini yirmilik hanesine yani sol başta düşün sadece 2 yi sağdaki ile topla. sonu sıfırla biten rakam olunca sağdaki kutu sıfır olarak bırakılıp elde var 2 gibi yani burda yirmiydi, yirmide bir nokta olduğuna göre solda 2 noktam vardı bide eldeki etti 3 nokta yani 60. sende zaten yukarda sonu sıfırlı bi toplamayı yazmışın. defterde ve duvarda var aynısı. burada bende çok uğraştım yanlışı şöle yaptım sağ ve sol kutuyu toplayıp üstüne 22 ekledim ve hep yanlış çıktı. taki birler hanesini birlere 2o ler hanesini 20 lere ekleyince doğru sonucu aldım.

13 Mayıs 2009 09:49

yağ yapmıştım en son yağı bulunca sürmediğim bi yer kalmadı. yağ isteyen ne kadar yer var her yeri yağladım. yağlayınca o yerler siyahımsı gibi oluyolar yanlış görmediysem.

13 Mayıs 2009 09:55

bide arkadaşlar herşeyi satmayın dedim sona geri almak zorunda kalıyosunuz. onun yerine bol bol bitki fidanı ve ve ikili bitkilerden hazırlayıp verin. onlar yeterli. ben çünki adamda ne varsa hepsini geri aldım. bide sarıyeşil bitki yemeği adamı hıuzlandırıyo. ve sarı mantarı yakalıyamıyanlara alternatif.
mor kırmızı yemek tüm canlıları anlamamızı ve konuşmamızı sağlıyo. kırmızı mavi yemekte normalde bakıp görmediğimiz rakamları işaretleri falan gösteriyo. bu nedenle mutfaga ve 5. kata uğradığınızda bol bol bitki mantar rafya stoklayıp boş boış dolaşıcağınıza çeşit çeşit yemek yapın.

13 Mayıs 2009 10:01

bide ilk girişte parmaklıklı yer varya ondaki işlemi daha sona oynayıp yapamıyacaklar için yazıyorum. yeşil ışıklılar toplanıyo kaçsa o toplamı veren şekle basılıyo.
kırmızı işaretliler çıkarma işlemi istiyo. eğer 2 kırmızı bi yeşil varsa önce kırmızılar toplanıp yeşilden çıkarılıyo.
mavi ışıklılar çarpma işlemi istiyo. sarı ışıklılar ise bölme
soldan sağa şekillerin sayısal değeri 8,3,7,10,6 bu üst sıra
alt sıra 9,11,5,4,12 dir tek tek şekil kenarı saymayın.

13 Mayıs 2009 10:59

bozo merhaba bu ayunda encok senin yorumun oldugu için sana ihtiyacı hissettim ben hala bu oyunda 1 bölümden cıkamadım enbasta yazdıgın yorumların hepsini okudum aynende yaptım ama hala cıkamadım gemiden 4 soru işareti var uyunda bitirmem gereken ama bulamıyorum bişi yardımcı olursan sevinirim

13 Mayıs 2009 12:15

şimdi saflaşrırıcı makinadaki formülleri yaalım.
1.yağlayıcı maddeydi yazmıştım tekrar yazıyorum;
sagitaria bitkisi,gradiata bitkisi yemek yapın saflaştırıcı makinaya at zubroconcandate al. bunu vicios sectionla birleştir YAĞ layıcı amalgam al
2. tutkal
sagitaria ve strangulicia ile yemek yapıp saflaştırıcı makinaya at yrsagtt concancatre al bunu gene vicios section ile birleştir guluance yani tutkal al
3. patlayıcı
kırmızı bitki mantarla, mor bitki mantarla yetiştir bunları rafyayla bitlrştir makinaya at prultuk christal al bunu powder ve kürenin içine koyduğumuz patlıyan mantarla birleştir. yalnız ben burda prulluk christali yakalayıp hemen kürenin içine tıktığımız patlıyan mantarla birleştirdim ama napsam powder la birleştiremedim yapan olursa yazssın.
4. küçülten formül
bir yeşil bir mor bitki mantarla üret sona rafyayla birleştir saflaştırıcıya at xulci christal al bunu da tuzla birleştir xuldakir star al.

13 Mayıs 2009 12:18

hilal arkadaşlar oynadı diye ben ilk bölüm için bişi yazmadım. takıldığın yer neresi tam söle aklımda kalanı aktarıyım.

13 Mayıs 2009 22:48

ya heyecanlandım şimdi, yorumları tam okumadan yazıyorum. elimizdeki bu anahtarların üzerinde sayılar var.ilki0,ikincisi1,üçüncüsünde de 2 yazıyor. bir de 3 yazan olacak sanırım. her yerde de kilitler ve üzerinde sayıları ifade eden noktalar var. buralar uygun anahtarla açılabiliyor. ben bunu daha yeni farkettim

13 Mayıs 2009 23:34

bozo, muhteşemsin. nasıl beceriyorsun bilmem ama ben seni okuyarak ne yapacağımı bulabiliyorum ancak. kırk yıl düşünsme resme kırmızı-mavi yemeği yiyip de bakmak aklıma gelmezdi. sağol. epeyce geriden gelmeme rağmen seni takip ediyorum:)

14 Mayıs 2009 07:59

BEN O RESME ÖLE BAKMAYI TAVAYI BOŞALTMAK İÇİN YEDİRİNCE KEŞFETTİM. TAMAMEN TESADÜF. Bİ ÇOK YEMEK DENERKEN RENKLER DE DEĞİŞİYO ORDAN HUY KAPTIM UZUN SÜR B, RENKTEN KURTULAMADIM BUDA PEMBEYDİ. PEMBE PEMBE DOLAŞIRKEN Bİ BAKTIM BUNU ÖNCE PARMAKLIKLI YER VARYA ORDA FARKETTİM. KAPIYI AÇACAK SEMBOLLERİ BİRİNİZ YERDE GÖRMÜŞSÜNÜZ HALBUKİ BEN DUVARDA GÖRDÜM. SONA NERDE RESİM GÖRSEM PEMBE YAPIP BAKTIM. GELGÖRKİ İLK ZAMANLAR BU RENKLERDEN KUTULAMADIM SONA BİRİNİZ NERDE SU BULSAM İÇİYORUM DEMİŞ BENDE Bİ SU İÇİYİM DEDİM SUYU İÇİNCE NORMALE DÖNDÜM. YA İŞTE BÖLE
DAPHNE ŞU AZ YUKARDA YAZDIĞIM PATLAYICI FORMÜLÜ YAPAMADIM DEFTERİ TAM TERCÜME EDEMEDİĞİMDEN SENİ BEKLİYOM. PATLAYICI İLERDE LAZIM OLUCAK ŞİMDİLİK EN ALT KATTAYIM 3. ANAHTARLA AÇILAN YERDE KÜÇÜLDÜM. ORDADA Bİ SIVI DOLDURULUP BOŞALTILIYO AMA KESİNKES MİKTARINI ANLIYAMADIM. ORDADA YARDIM LAZIM SOLA BİDONU KOYDUM. ORTADAKİ BORU YADA ANAHTAR YAĞ İSTİYO YAĞLADIM ÖLE DOLDURUP BOŞALTIP DURUYOM. GALİBA Bİ BOYAYI İNCELTİYORUZ HADİ ÇABIK YAPIN BANA YARDIM LAZIM.

14 Mayıs 2009 08:01

ha bide bende o anahtarları 3. kattaki yaratık çalmıştı bendeb bikere o zaman bu zaman yanımda taşıyom ama bir iki yeri açtım bişi olmadı. belki atladığım yerler vardır şimdi bakıciğiiimmm.

14 Mayıs 2009 08:26

en alt katta bi tablo bulmuştuk o tabloya bakınca itemlerde altta diyoki sanırım karanlık bi koridoru boyuyacağız. bide seyir defterini bak diyo seyir defterinde de şimdi mekiği aşağıya mı atıcaz taşıycaz mı her neyse onun formülü var. sanırım o makinadan 3 ölçek sıvı alıcaz. 3. nokta var formülde. mor bitki var. mor bitkiyi saflaştırıcıya atıcaz. bidonlada en alt kattan aldığımız 3 birim sıvıyı makinadan çıkan şey neyse onunla bide mavi bitkiyle birleştiricaz. vede öbür makinayı kullanıcaz.
şimdi 3. anahtarla girdiğimiz en alt kat da sağ tarafta delikten geçince bi kol var onu çekiyoruz kapı artık hep açık kalıyo. sona sağda solda ıvır zıvır var onları alıyoruz. ama bunlar gene bende mevcut hepsini dil öğreten uzaylının yanındaki makinadan parayla almıştım bi resim yok tu bende.
makinaya bakıyoruz sağda 9 ölçü sıvı toplanıyo, solda ise çıkıntılı yere bidonu koyup dolduruyoruz sol üst vanayı açıp sona bidonu sağa boşaltıyoruz 4 birim boşaltıyo. tekrar bidonu dolduruyoruz gene sağa boşaltıyoruz. gene dolduruyoruz bidonu sağa boşaltıyoruz ama 4, 4 boşaltmıştık 8 etti. bu sefer sadece 1 ölçü sağa boşalttık. sanırım 3 noktadan üç ölçü sıvı olması gerektiği düşüncesi ile bidonu alıp yukarıya labratuvara saflaştırıcı makinaya gidiyorum.

14 Mayıs 2009 08:51

mor bitkiyi mantarla ürettim. saflaştırıcı makinaya attım bi yığın izotopum oldu. diğer makinanın kefesine izotopları tıkladım tartıyoruz. önce tek tek tarttım olmadı her seferinde tuhaf sonuçlar çıktı sona 3 bi kefeye 3 bi kefeye koydum geriye üç tane kaldı tam onları yerleştiricektim ki tıklamam la bi tane izotopuseçti zaten formüldede makinanın üstünde bakın bi izotop yeşille okeylenmiş.
sonra o izotop mavi bitki ve bidondaki pembe sıvıyı birleştirdim. liğht boyam oldu. vede yanında fırça şimdi boyuyacak yer arıyorum. koridoru boyayım dedim. aaaa bidonum yok olmuş. yok yok yok. dil bilenin yanındaki alete baktım orda da yok yav nerde bu boya kayboldu.

14 Mayıs 2009 09:09

şimdi boyayı bulamayınca izotopları yapınca save etmiştim. tekrar ordan boya yaptım. hemen save ettim. allahım ya gene boya kayıp. tekrar loada dündüm. boyayı yaptım ve save etmedim. bide baktım ki boya itemler de duruyo. meğersem boyayı yapınca save atmemek gerekiyomuş. izotopları halledince save edin boyadan hemen sona etmeyin. formülde meğersem mekik boyanacakmış bende salak ssalak koridoru boyamaya çalıştım neyse mekiği önce boyuyamadım. sona içine girdim çıktım tekrar tıkladım mekik boyandı ve mekiği demir çubukla yandaki taşı tıklayarak aşşağıya ittim. mekiğin taşınması lazım resim öle diyo. iyide mekiği taşıycak herüfler nerde?

14 Mayıs 2009 09:59

şimdi aşşağıdaki orgu çalıcaz. 2 noktalı anahtarı panonun yanına takıp çalıştırın o zaman orgu nasıl çalacağımız ortaya çıkıyo. önce hava akımını sonra suyun gelmesini sağlayın su sesi geliyo o merdivenle çıkılan yerdeki vanalarla oynayınca zaten daha önce yapmıştık. ben bidaha havayı ve su olayını kontrol ettim org çalıştı. 3 yane yaratık gelicek tabloda renkleri var mavi sarıyı çağırmak için mavi ve sarıya basın karşıdan size bi ses gelicek aynısını tekrarlamanız lazım 2 noktalı anahtarı takınca basmanız gereken notanın ışşığı yanıyor. ilerledikçe notalar değişiyo. yalnız ben hızı ayarlıyamıyorum bi türlü bazen tam güzel gidiyo bazende kötü nota diyo ama hala neyi eksik yapıyorum anlamadım. hızlımı basıcaz ses kesildikçemi basıcaz hepsini deniyorum.

14 Mayıs 2009 16:50

neyse orgu çaldık belli bir ritim gerekiyo. orgun solundaki ışıklı tabelanın kilidine 2 benekli anahtarı takınca çalmamız gereken notaların ışşığı yanıyo. 3 tane selentine geliyo kapıda görünüp gidiyolar sona onları gaz çıkan yerin ordaki duvar diplerinde uyurken buldum. mekik te gazların arasında. sona 3 kattaki ile konuştum resimler geçti mekik taşındı şimdi top odasının 2. odasında mekiğin içine giriliyo.. 4 kata gittim 3 delikli anahtarı istedim ama mezardan aldığım malzemeleri yerine koymam gerekmiş. şimdi malzemeleri koycam ama bi türlü bulamadım. arıyom.

15 Mayıs 2009 01:05

malzemeler demir çubuk 0 seviye anahtarı küre bide kol gibi şey. bunları parmaklıklı yerdeki mezara geri bıraktım. 4 katta anahtarı istedim şimdi verdi. en son kata gittim. hemen duvarda bi 3 lü anahtar isteyen yer var oraya taktım. duvarda ışşık 7 birim, alev 4 birim olduğunu gördüm. ordan esans aldım. bidonla. tabloya bişi yapılacak. en alt katta tamir ettiğimiz cihazın yanına gittim kırık bi çanak antene benzer bişi vardı onu tutkalla tamir ettim. yerine taktım dünya ile haberleştim ne istersine plant seçeneğini tıklayın. ilk gelen listenin sonunda bu listeyi sil var onu silince 2. bi liste geliyo. orda plant. seçeneğini seçin. ben burda yanlış seçenek yüzünden defalarca başa döndüm.
şimdi dışarı çıkıp duman çıkan yerlere bakıyoruz. oraya gisince bi mekikle bize bitki yollamışlar bitki büyümüş pamuk vermiş. pamukla yeniden mağralara gelip. pamuk tablo esansı birleştirdim. neden yaptım bilmiyorum. ama o uzaylılara bi iyilik heralde. şimdi dil öğrendiğmle tekrar konuşuyorum bişiler sölüyo gemide yapılacak işler öncesi sonrası falan.
çok sıkıldım teferruat yazmıyorum.
sona top odasına geldim. gemi orda ya dış kapıyı kapadım iç kapıyı açtım duvardaki yere 3 lü anahtarı taktım. ha bundan önce o dünya ile haberleştiğim yerdeki kumanda vardı ya onu 7 birim ışşık 4 birim alev ayarlamıştım.
iç odadaki yeri anahtarla açınca kol hareket ediyo gemiye girdim tüpleri aldım birine patlayıcıyı birine barutu koycam ama barutumu yanlışlıkla o anahtarın altına koyduğumdan bidaha alamadım. çıktım gene bi patlayıcı yaptım. bi kaç kere uğraştım koyamadım tüpe sona koydum nası oldu bilmiyorum. tüpleri tekrar gemideki yerine taktım.presle düzeltiğimiz kapağı da yerine taktım 4 civatayı taktım. içerii girdim o kolu aşşağı çektim ateşleme yapıyor o kol. resim çıktı mekik fırlıyo şeklinde ama ben mekiğe biniyorum bi türlü kapağı kapıyamadım. o kadar saat uğraştım ki herşeyi yenidenm yaptım delircektim ki sülman geldi dediki yav şu civataları ingiliz anahtarıyla sıkılaştır dedi. bende öle yaptım aman allahım meğerse derdi oymuş kapak kapandı hareket ettim dünyaya geldim bi okyanusa indim galiba. ama sıkıntıdan dayanamadım oyunu kapadım. bitti yanee.. siz sağ ben selamet.

15 Mayıs 2009 01:06

maşallah kimseyi göremiyorum. eğer bitiripte buraya yazmadıysanız valla küserim canım çıktı yavv.

20 Mayıs 2009 16:20

valahi kafam allak bullak oldu ellerinize ve yüreklerinize saglık ark yazmışsınız ama yorumlar öncesi ve sonrası biraz karışık olmuş okuyorum okurken zaten oyun karıık yorumlarda karışık olunca ay ben çözene kadar baya zaman geçecek sanırım :D:D:D:D:D: neyse benım gibi kafası karışan lar olursa yazım şu çiçekli kısmı sanırım 5 çiçek yeri var buna göre
1.mavi - kırmızı çiçeklere ::::sarı -yeşil kombinasyonlu çiçek gösterilcek
2.pembe-yeşil çiçeklere ::::kırmızı-mavi
3.yeşil-sarı çiçeklere :::::mor -kırmızı
4.sarı-mavi çiçeklere::::yeşil-mor
5.kırmızı-mor çiçeklere::::mavi-sarı
uzay mekiğine gelince mor-kırmızı kombinasyon çiçek
uzaylıya gelınce mor-kırmızı tavada pişirip yencek

ay herşeyı her şeyle denemekten helak oldum bulduklarımıda yazım dedım gerçi ark yazmış ama kafam karışınca her şeyı bol bol topladım denedım :D:D:D:D:DD hala itemlerım ful malzeme aç gözlümüyüm ne

yanlız ark sizin şu kapıyı geçtık derken kasteddıgınız yer neresı anlamadım yani düğmeler kısmını okuyorum okuyorum hala çözemedım hava kısmını açtım sanırım suyuda düğmeye basınca ıng bır şey dıyor burda kaldım yani akşama bakarım artık nasılsa ayın 30 kadar oyncagaım tek oyun bu ha gayret :=))))))

Adsız
24 Temmuz 2009 12:35

arkadaşlar bu oyun nasıl save oluyor oynuyorum başa döndü save leyemedim

24 Temmuz 2009 15:55

adsız,
sağ klikle inventory açıyorsun ya.işte orda menü vardı .oradan save seçeneği buluyorsun

Yorum Gönder

Eğer bu sitede oyun oynuyorsanız lütfen ip uçlarını çözümleri yoruma yazarak diğer oyuncularla paylaşınız.Bu sitenin kuruluş amacı ilk türkçe HOG veya ADV oyunların çözümünün paylaşımla yapılabileceği site olmasıdır.Lütfen yeni oynanmaya başlanmış bir oyun için hemen walkthrough linki yazmadan önce,diğer oyuncuların çözümü kendilerinin bulmak isteyebileceğini düşünün.

Lütfen kırık linkleri oyunun tam adını veya sitedeki linkini de ekleyerek BURAYA tıklayarak maille bildiriniz

PLEASE DO NOT POST SPAM COMMENTS

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2009-2012. walkthrough,hiddenobject games,solutions - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template